Rząd polski podjął decyzję o przeznaczeniu 500 tysięcy złotych na finansową pomoc kombatantom związanym z wydarzeniami Poznańskiego Czerwca 1956 roku. Fundusze te mają być kierowane do aktywnych uczestników Czerwca ’56, którzy obecnie znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Wsparcie obejmie osoby doświadczające konsekwencji zdrowotnych związanych z tamtymi wydarzeniami, a także tych, którzy ucierpieli z powodu represji ze strony aparatu bezpieczeństwa czy utraty pracy, jak również tych, którzy wykazywali szczególne zasługi w niesieniu pomocy ofiarom powstania.

Dodatkowo, pomoc obejmie współmałżonków zmarłych uczestników Czerwca ’56, którzy spełniają określone kryteria. Osoby, które w latach 2006–2023 złożyły już wniosek i otrzymały świadczenie, będą mogły skorzystać z uproszczonej procedury ubiegania się o pomoc finansową.

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.

Przeczytaj również: Audyt w Lasach Państwowych wywołał kontrowersje

Zastanawiasz się w jaki sposób możesz podkreślić swoje piękno? Zachęcamy do skorzystania z usług medycyna estetyczna Poznań. W ramach oferty: kwas hialuronowy poznań, peeling poznań i wiele więcej.

Kto może liczyć na pomoc kombatantom Poznańskiego Czerwca?

Wnioski o wsparcie można składać do 30 kwietnia 2024 roku. Wzór wniosku jest dostępny na stronie internetowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu oraz w urzędach wojewódzkich i ich delegaturach. Wniosek można złożyć osobiście w wymienionych punktach lub przesłać pocztą na adres urzędu wojewódzkiego.

Rozpatrzeniem wniosków zajmie się specjalnie powołana komisja, działająca pod nadzorem wojewody wielkopolskiego. Warto podkreślić, że złożenie wniosku po terminie nie będzie uwzględniane, dlatego ważne jest przestrzeganie określonych terminów.

Zależy Ci na tym, aby uzupełnić braki w swoim uzębieniu? Rekomendujemy usługi dentysta Poznań, w ramach których wykonasz protezy poznań, most całkowity poznań i wiele więcej.

Podsumowanie

Pomoc finansowa dla uczestników Poznańskiego Czerwca ’56 to ważna inicjatywa, która ma na celu wsparcie tych, którzy walczyli o wolność i godność narodową w trudnych czasach Polski Ludowej. Przeznaczenie środków na ten cel pokazuje troskę państwa o swoich bohaterów i ich bliskich, którzy doświadczyli trudów walki o niepodległość.

Zmagasz się z kontuzją bądź inną dolegliwością cielesną? Polecamy kontakt z wykwalifikowanym fizjoterapeutą, Szymonem Budnikiem. Specjalista udzieli Ci pomocy w ramach usług masaż Poznań i fizjoterapia Poznań.