Kilkaset tysięcy cyberataków rocznie – Polska na trzecim miejscu na świecie pod względem częstości ataków. To tylko niektóre z danych, które wybrzmiały podczas otwarcia kongresu cyberbezpieczeństwa INSECON. Ministerstwo Obrony Narodowej i Ministerstwo Cyfryzacji wraz z ekspertami i praktykami zebrali się na dwudniowym wydarzeniu, aby omówić strategie ochrony instytucji państwowych i strategicznych firm przed coraz bardziej zaawansowanymi atakami hakerskimi.

Przeczytaj również: Czytanie i pisanie nie zamiera. Młodzież walczy o Białe Pióra

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.

Minister obrony narodowej na kongresie INSECON:

„Nie ma przesady w stwierdzeniu, że hakerzy atakują wszystko, co może mieć wartość. Od serwerów wojskowych po urządzenia odpowiedzialne za finanse czy komunikację publiczną, a nawet dane osobowe przechowywane w komputerach czy telefonach” – podkreśla Cezary Tomczyk, wiceminister obrony narodowej.

Cyberbezpieczeństwo stało się kluczowym elementem bezpieczeństwa państwa, szczególnie poświadcza to obecna sytuacja na Ukrainie, gdzie konflikt hybrydowy uwidacznia nowe zagrożenia. Wicepremier i minister cyfryzacji, Krzysztof Gawkowski, zapowiedział projekt nowelizacji Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa. Określi on, jakie firmy i instytucje powinny być chronione przed atakami hakerskimi.

„Krajowy System Cyberbezpieczeństwa to nie tylko zbiór zaleceń, ale również zmiany infrastrukturalne dotyczące cyberbezpieczeństwa. Ponadto, wzmocnienie pełnomocnika rządu do spraw cyberbezpieczeństwa oraz instytucje towarzyszące, które będą koordynować działania w zakresie cyberbezpieczeństwa” – wyjaśnia wicepremier.

Chciałabyś podkreślić swoje naturalne piękno bądź zredukować drobne niedoskonałości? Zachęcamy do przyjrzenia się usługą medycyna estetyczna Poznań. Wśród gamy dostępnych zabiegów znajdziesz m. in. blizny Poznań i leczenie trądziku Poznań.

Jak Polska radzi sobie z cyberprzestępcami?

W kontekście obrony polskiej armii, Polska zajmuje wysokie miejsce pod względem zabezpieczeń przed cyberprzestępcami. Jednakże, jak zaznacza wiceminister Tomczyk, atakujący stale rozwijają swoje możliwości. Dlatego też polska armia musi być stale na bieżąco ze zmieniającymi się zagrożeniami.

Kongres INSECON to nie tylko miejsce dyskusji, ale również platforma do prezentacji nowych kierunków w ochronie cyberprzestrzeni o znaczeniu krytycznym. „Polska staje się miejscem, gdzie będzie się dyskutować o przyszłości cyberbezpieczeństwa, z potencjałem dorównującym lub przewyższającym te, które obecnie organizowane są w Londynie czy Paryżu” – zapewnia Tomasz Kobierski, prezes Zarządu Grupy MTP.

Chcesz zadbać o stan swojego uzębienia? Dzięki usługom dentysta Poznań jest to możliwe! Sprawdź: proteza poznań, endodoncja poznań, poznań ekstrakcja zęba.

Co podczas kongresu INSECON?

Podczas kongresu będą działać specjalne strefy, takie jak CyberHackLab, gdzie uczestnicy będą rozwiązywać zadania związane z ochroną cyberprzestrzeni, czy Cyber Twierdza, gra symulacyjna, która ma na celu budowę skutecznego systemu zabezpieczeń środowiska teleinformatycznego. Ponadto, będzie możliwość zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami startupów w dziedzinie ochrony teleinformatycznej oraz nowinkami technologicznymi związanymi z monitorowaniem cyberprzestrzeni.

Kongres INSECON stanowi istotne wydarzenie dla dziedziny cyberbezpieczeństwa, gromadząc ekspertów, praktyków oraz dostawców, którzy wspólnie dążą do poprawy bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

Zależy Ci na tym, aby uzupełnić braki w swoim uzębieniu? Rekomendujemy usługi dentysta Poznań, w ramach których wykonasz protezy poznań, most całkowity poznań i wiele więcej