Wielkopolskie Muzeum Niepodległości zaprasza do podróży w czasie i odkrycia, jak wyglądały wakacje oraz turystyka w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Od 19 kwietnia można zwiedzać fascynującą wystawę pt. „Turystyka i rekreacja w PRL”, która przenosi nas w realia wakacyjne sprzed dekad.

Przeczytaj również: Retencja wody w poznańskich lasach. Rusza projekt

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.

„Turystyka i rekreacja w PRL” – informacje o wystawie

Wystawa, składająca się głównie ze zbiorów Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, a także kolekcji osób prywatnych, stanowi bogactwo historycznych artefaktów. Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego, kuratorki wystawy Barbara Kokot i Anna Matuszak przygotowały unikalną ekspozycję.

Anna Matuszak podkreśla, że zbiory plakatów, które liczą ponad 2,5 tysiąca egzemplarzy, stanowią centralny element wystawy, gdzie turystyka jest głównym tematem. Dodatkowo, na ekspozycji znajdują się liczne pamiątki związane z podróżowaniem w okresie PRL. Prezentowane zarówno w formie aranżacji plastycznej, jak i w gablotach.

Zależy Ci na tym, aby podtrzymać swoje naturalne piękno? Rekomendujemy usługi medycyny estetyczna Poznań. Sprawdź: kwas hialuronowy poznań, korekta nosa poznań

Perły plakatowe

Wystawa prezentuje 21 wyjątkowych plakatów, z których każdy stanowi unikatową perełkę. Barbara Kokot zwraca uwagę na szczególne znaczenie plakatów linii lotniczych LOT-u. W tym dzieła takich artystów jak Janusz Grabiański, Janusz Stanny, Zbigniew Kaja i Tadeusz Gronowski. Każdy z tych plakatów emanuje charakterystycznym dla epoki PRL stylem i estetyką.

Zmagasz się z problemami jamy ustnej? Zastanawiasz się czy usunięcie zęba Poznań będzie konieczne? Stomatolog Poznań zaoferuje Ci jego odbudowę. Sprawdź: licówki poznań, proteza poznań

Rzadkie eksponaty

Jednym z najciekawszych elementów wystawy są bilety lotnicze LOT-u, a także innych linii lotniczych, takich jak Chińska Republika Ludowa czy Związek Radziecki. Kuratorki z dumą informują, że udało się pozyskać te rzadkie eksponaty, które rzadko trafiają na wystawy. Ponadto, na ekspozycji można podziwiać również walizki z lat minionych oraz zbiór plakietek i przypinek związanych z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.

„Turystyka i rekreacja w PRL”. Praktyczne informacje i atrakcje

Wystawa odbywa się w galerii przy schronie przeciwatomowym przy ul. Słupskiej 62. Galeria jest otwarta od środy do piątku od godziny 10:00 do 16:00 oraz w każdą ostatnią sobotę miesiąca. Dodatkowo, 20 lipca planowany jest piknik historyczny, podczas którego będzie można wziąć udział w różnych atrakcjach, takich jak koło fortuny z pytaniami historycznymi.

Wystawa „Turystyka i rekreacja w PRL” to nie tylko podróż w przeszłość, ale także okazja do zrozumienia, jak wyglądał wakacyjny krajobraz Polski w minionych latach.