Planowany drugi etap tramwaju na Naramowice w Poznaniu stoi pod znakiem zapytania. Inwestycja, której koszt szacowany jest na 770 mln złotych, wydaje się być obecnie niepewna ze względu na brak finansowania. Czy tramwaj na Naramowice ruszy?

Przeczytaj również: 105-lecie Uniwersytetu Poznańskiego. Tradycja i wyzwania

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika

Wizja transportu dla Poznania

Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, wyrażał nadzieję na rozwój transportu w mieście, w tym na budowę drugiego etapu tramwaju na Naramowice. Jednakże, realizacja tych planów może być zagrożona.

Poszukujesz pracy budowlanej na terenie naszego kraju? Mig construction pomogą Ci ją znaleźć. Aktualnie trwa rekrutacja pracowników! Sprawdź: Rekrutacja pracowników zza granicy. Skontaktuj się, aby poznać ofertę!

Tramwaj na Naramowice – brak funduszy na realizację

Według odpowiedzi Mariusza Wiśniewskiego na interpelację radnego Pawła Sowy, brakuje funduszy na realizację drugiego etapu tramwaju na Naramowice. Projekt miały sfinansować środki europejskie, ale terminy mogą okazać się niewystarczające.

Radny Paweł Sowa apeluje o jednoczesną realizację inwestycji tramwajowej oraz budowy nowego Mostu Chrobrego. Wstrzymanie jednej z tych inwestycji może prowadzić do poważnych utrudnień dla mieszkańców i ruchu drogowego.

Poszukujesz mebli, aby urządzić swoje biuro? Meble biurowe Poznań – ergonomia i design w jednym! 

Tramwaj na Naramowice – nowa strategia realizacji

Wiceprezydent Poznania, Mariusz Wiśniewski, zapowiada zmianę harmonogramu inwestycji. Najpierw planowana jest budowa nowego Mostu Chrobrego, a dopiero potem realizacja trasy tramwajowej na Naramowice.

Koszt inwestycji szacowany jest na około 770 mln złotych. Część tych środków mogłoby zostać pokryta z unijnego programu FEnIKS. Jednakże, konieczne jest zabezpieczenie pozostałych funduszy w budżecie miasta.

Zastanawiasz się, jak mógłbyś zaoszczędzić, a przy tym dbać o ochronę środowiska?  Skontaktuj się z Energonautami. Ci specjaliści od świata energii, mają w swojej ofercie doradztwo w zakresie wyboru energooszczędnych usług, takich jak, np. pompa ciepła poznań czy fotowoltaika Poznań

Podsumowanie

Przyszłość drugiego etapu tramwaju na Naramowice w Poznaniu wydaje się być niepewna ze względu na brak finansowania. Realizacja inwestycji może być opóźniona, co może prowadzić do utrudnień dla mieszkańców i ruchu drogowego w mieście.