Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM) otwiera nowy rozdział w swojej historii z odnowionym budynkiem przy al. Niepodległości. Dawny pruski magazyn artyleryjski, znany jako Koszarowiec, przekształcił się w nowoczesną siedzibę dla Collegium Rubrum Wydziału Prawa i Administracji UAM oraz Kliniki Prawa, oferującej pomoc prawną dla mieszkańców.

Obiekt, od początku XXI wieku należący do UAM, przeszedł gruntowną rewitalizację, harmonijnie łącząc tradycję z nowoczesnością. Rektorka UAM, prof. Bogumiła Kaniewska, podkreśla, że to nie tylko zwykły remont, ale prawdziwe wzbogacenie przestrzeni uczelni.

Przeczytaj również: Pyrkon 2024. Przedostatnia szansa na tanie bilety

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.

Stary Koszarowiec będzie wielkopolską biblioteką prawniczą

Jednym z najważniejszych elementów nowego kompleksu jest Wielkopolska Biblioteka Prawnicza, uznawana za jedną z najlepszych i największych tego typu bibliotek w Polsce. Z ponad 250 tysiącami książek w swoim magazynie, biblioteka łączy tradycyjne zasoby z nowoczesnymi technologiami, tworząc unikalne doświadczenie naukowe.

Nie tylko studenci i pracownicy uczelni będą korzystać z nowej siedziby. Klinika Prawa Wydziału Prawa i Administracji UAM otwiera swoje drzwi dla mieszkańców Poznania, oferując wsparcie prawne i porady. To innowacyjne podejście do integracji uniwersytetu z lokalną społecznością.

Prowadzisz firmę budowlaną i poszukujesz dla niej pracowników? Mig construction zrobią to za Ciebie! Rekrutacja pracowników zza granicy to ich specjalność. Załatwią za Ciebie wszelkie formalności, a ty dostaniesz zgrany zespół wykwalifikowanych specjalistów danej dziedziny. Skontaktuj się, aby poznać ofertę.

Koszarowiec – ambitne przedsięwzięcie i współfinansowanie

Rewitalizacja Koszarowca była wyzwaniem, ale także przykładem udanej współpracy między uczelnią, władzami lokalnymi a funduszami europejskimi. Cały projekt, kosztujący ponad 46 milionów złotych, był współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Poszukujesz mebli, aby urządzić swoje biuro? Meble biurowe Poznań – ergonomia i design w jednym! 

Symboliczna nazwa: Collegium Rubrum

Nazwa „Collegium Rubrum” odnosi się do koloru czerwieni, widocznego na fasadzie budynku, oraz do łacińskiego terminu związanego z prawniczym kontekstem. To symboliczne odzwierciedlenie charakteru Wydziału Prawa i Administracji UAM oraz jego nowej siedziby.

Przekształcenie Koszarowca w Collegium Rubrum to nie tylko zmiana architektoniczna, ale także symboliczny krok w kierunku nowej ery edukacji i pomocy prawnej w Poznaniu.

Zastanawiasz się, jak mógłbyś zaoszczędzić, a przy tym dbać o ochronę środowiska?  Skontaktuj się z Energonautami. Ci specjaliści od świata energii, mają w swojej ofercie doradztwo w zakresie wyboru energooszczędnych usług, takich jak, np. pompa ciepła poznań czy fotowoltaika Poznań