Poznań szykuje się na muzyczną ucztę! Już po raz czternasty odbędzie się Enter Enea Festival. W dniach od 26 do 29 maja wypełni brzegi Jeziorem Strzeszyńskim dźwiękami jazzu i emocjami artystycznymi. Jednak tegoroczna edycja nie tylko obiecuje niezapomniane występy, ale także oferuje jeden dzień koncertów za darmo dla wszystkich miłośników muzyki.

Przeczytaj również: Rosnące ceny mieszkań w Poznaniu i ich wpływ na rynek nieruchomości

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.

Enter Enea Festival – na czyją cześć?

W tym roku festiwal upamiętni jednego z najwybitniejszych polskich jazzmanów, Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Organizatorzy zaplanowali minutę ciszy i wspomnienie jego twórczości, przywołując utwory z jego udziałem z poprzednich edycji. Jest to gest szacunku dla ikony polskiego jazzu, który wpłynął na rozwój tej niezwykłej formy sztuki w naszym kraju.

Prowadzisz firmę budowlaną i poszukujesz dla niej pracowników? Mig construction zrobią to za Ciebie! Rekrutacja pracowników zza granicy to ich specjalność. Załatwią za Ciebie wszelkie formalności, a ty dostaniesz zgrany zespół wykwalifikowanych specjalistów danej dziedziny. Skontaktuj się, aby poznać ofertę.

Enter Enea Festival – jak będzie przebiegał festiwal?

Enter Enea Festival słynie z tego, że każda jego edycja jest wyjątkowa i niepowtarzalna. W tym roku odbędzie się aż dziesięć koncertów. Z czego sześć to artyści sprowadzeni z USA, w tym nominowani do nagród Grammy. Jednak jak zaznaczają twórcy festiwalu, nie ilość, lecz jakość występów jest priorytetem.

Niedzielny dzień festiwalu jest szczególnie wyjątkowy, ponieważ to właśnie wtedy każdy może uczestniczyć w koncertach bez konieczności posiadania biletu. To gest otwarcia dla szerszej publiczności, który cieszy zarówno organizatorów, jak i fanów jazzu. Jak mówi Jędrzej Solarski, mieszkańcy Poznania doceniają i potrzebują tego festiwalu, co potwierdza imponująca frekwencja.

W tym roku pierwszy koncert w ramach programu niebiletowanego rozpocznie się 26 maja o godzinie 18, kiedy na scenie pojawi się ShataQS z gościnnym udziałem Leszka Możdżera. Warto również zaznaczyć, że program artystyczny festiwalu obejmuje nie tylko koncerty, ale także inne wydarzenia kulturalne, takie jak spektakl wizualny Philippe’a Quesne’a czy wystawy sztuki, które dodają festiwalowi dodatkowego wymiaru.

Poszukujesz mebli, aby urządzić swoje biuro? Meble biurowe Poznań – ergonomia i design w jednym! 

Kto wystąpi?

Leszek Możdżer, dyrektor artystyczny festiwalu, podkreśla unikalność tego wydarzenia i podkreśla, że głównym celem festiwalu jest odpowiedź na pytania dotyczące życia i wpływu wibracji na ludzi, które będą wyrażone muzycznie przez artystów.

Każdy dzień festiwalu to prawdziwa uczta muzyczna. Od improwizacji Gard Nilssen’s Supersonic Orchestra po wybitne wykonania Brandee Younger Trio czy Joey Calderazzo John Patitucci Dave Weckl Trio, program festiwalu obfituje w różnorodność i jakość.

Czy Poznań może aspirować do miana stolicy jazzu? Grzegorz Kinelski, prezes Enei, przekonuje, że festiwal jest niezwykle ważny dla społeczności, kultury i obecności gwiazd. Dzięki inicjatywie darmowej niedzieli, festiwal staje się dostępny dla wszystkich mieszkańców miasta, co podkreśla jego znaczenie dla lokalnej społeczności.

Zastanawiasz się, jak mógłbyś zaoszczędzić, a przy tym dbać o ochronę środowiska?  Skontaktuj się z Energonautami. Ci specjaliści od świata energii, mają w swojej ofercie doradztwo w zakresie wyboru energooszczędnych usług, takich jak, np. pompa ciepła poznań czy fotowoltaika Poznań

Podsumowanie

Po wiosennej edycji organizatorzy zapowiedzieli również kolejne koncerty w ramach „Enter Enea Festival” już jesienią tego samego roku, co daje fanom jazzu dodatkową szansę na uczestnictwo w tym muzycznym święcie.

Bilety na Enter Enea Festival są już w sprzedaży, a ich cena wynosi 192,5 zł za jeden dzień lub 448,5 zł za trzydniowy karnet. To wyjątkowa okazja dla wszystkich miłośników jazzu, by uczestniczyć w jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń muzycznych w Polsce.