W sobotę 18 maja 2024 roku miłośnicy kultury, historii i sztuki znów będą mieli okazję do niezwykłych przeżyć podczas Nocy Muzeów. To wyjątkowe wydarzenie, które od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem, przyciągając rzesze zwiedzających do muzeów, galerii i innych instytucji kulturalnych. Tegoroczna edycja zapowiada się równie atrakcyjnie, oferując bogaty program dla wszystkich zainteresowanych. Jakie wydarzenia w ramach Noc Muzeów 2024?

Przeczytaj również: Stary Koszarowiec stanie się biblioteką! Nowa era edukacji

Zastanawiasz się, jak mógłbyś zaoszczędzić, a przy tym dbać o ochronę środowiska?  Skontaktuj się z Energonautami. Ci specjaliści od świata energii, mają w swojej ofercie doradztwo w zakresie wyboru energooszczędnych usług, takich jak, np. pompa ciepła poznań czy fotowoltaika Poznań

Noc Muzeów 2024 – rozmaite atrakcje w różnych miejscach

Noc Muzeów 2024 to nie tylko możliwość odwiedzenia muzeów za darmo lub za symboliczną opłatą. To także szansa na uczestnictwo w wielu interesujących wydarzeniach, warsztatach i prezentacjach. Ponad 70 placówek kulturalnych włącza się w to wydarzenie, oferując swoim gościom różnorodne atrakcje.

Poszukujesz mebli, aby urządzić swoje biuro? Meble biurowe Poznań – ergonomia i design w jednym! 

Jakie placówki biorą udział w wydarzeniach?

Jednym z głównych punktów programu będzie możliwość zwiedzenia Muzeum Narodowego w Poznaniu, które udostępni dla zwiedzających wszystkie swoje oddziały. Warto zwrócić uwagę na wystawę czasową „Ultraawangarda. Koło Klipsa i poznański underground lat 80. XX wieku”, która zachwyci wszystkich miłośników awangardowej sztuki lat minionych.

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu również przygotował wiele interesujących wydarzeń, w tym nietypowy pokaz mody „Osobliwości – Haute couture by UAP”. To wydarzenie, które połączy w sobie elementy teatru, sztuki wizualnej i mody, zapewniając niezapomniane wrażenia widzom.

Poszukujesz pracy budowlanej na terenie naszego kraju? Mig construction pomogą Ci ją znaleźć. Aktualnie trwa rekrutacja pracowników! Sprawdź: Rekrutacja pracowników zza granicy. Skontaktuj się, aby poznać ofertę!

Noc Muzeów 2024 – wrażenia poza granicami miasta

Nie tylko w samym Poznaniu będzie można cieszyć się Nocą Muzeów. W Zamku w Gołuchowie oraz Pałacu w Rogalinie, które są częścią Muzeum Narodowego w Poznaniu, również zaplanowano wiele atrakcji. Oprowadzania, wieczorne spacery i opowieści o historii tych miejsc to tylko niektóre z propozycji dla zwiedzających.

Zmagasz się z kontuzją bądź inną dolegliwością cielesną? Polecamy kontakt z wykwalifikowanym fizjoterapeutą, Szymonem Budnikiem. Specjalista udzieli Ci pomocy w ramach usług masaż Poznań i fizjoterapia Poznań.

Podsumowanie

Tegoroczna Noc Muzeów obiecuje być wyjątkowym przeżyciem dla wszystkich miłośników kultury i historii. To doskonała okazja do spędzenia wieczoru w niezwykłej atmosferze pełnej ciekawych wydarzeń i fascynujących miejsc. Co więcej, czytelnicy zainteresowani udziałem w Nocy Muzeów mogą sprawdzić szczegółowy program na oficjalnej stronie wydarzenia.