Filia Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, zlokalizowana w galerii Green Point na Wildzie, została zamknięta do odwołania z powodu problemów z dostępnością. Od kilku miesięcy osoby niepełnosprawne oraz rodzice z dziećmi w wózkach napotykali tam trudności, które doprowadziły do podjęcia tej decyzji.

Przeczytaj również: Akademia Muzyczna ma nowe wnętrza i barokowe organy

Zastanawiasz się, jak mógłbyś zaoszczędzić, a przy tym dbać o ochronę środowiska?  Skontaktuj się z Energonautami. Ci specjaliści od świata energii, mają w swojej ofercie doradztwo w zakresie wyboru energooszczędnych usług, takich jak, np. pompa ciepła poznań czy fotowoltaika Poznań

Problemy z dostępnością

Już w zeszłym roku informowano o kłopotach związanych z dostępnością tej filii. Czytelnicy skarżyli się, że od pół roku nie działały tam schody ruchome, a z czasem zepsuła się również winda. Pomimo wielokrotnych prób kontaktu z administracją budynku przez Bibliotekę Raczyńskich, problem nie został rozwiązany.

„Od dłuższego czasu jesteśmy bezsilni. Wielokrotnie próbowaliśmy skontaktować się z administracją tego budynku. Niestety, nieskutecznie. Nie odbierają naszych telefonów i sporadycznie odpisują e-maile. Sami nie możemy wykonać naprawy, ponieważ nie posiadamy odpowiedniego sprzętu i pozwoleń,” poinformował dyrektor Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu.

Poszukujesz mebli, aby urządzić swoje biuro? Meble biurowe Poznań – ergonomia i design w jednym! 

Filia Biblioteki Raczyńskich – reakcje i próby interwencji

Redakcja również próbowała nawiązać kontakt z administracją budynku, ale bezskutecznie. Nikt nie odbierał telefonów ani nie odpowiadał na maile. W rezultacie, decyzja o zamknięciu placówki stała się nieunikniona.

21 maja filia Biblioteki Raczyńskich w galerii Green Point poinformowała o zamknięciu. Niestety, podobna sytuacja wystąpiła także w innej filii na Wildzie – filii 53e. Czytelnicy nie mogli się tam dostać z powodu awarii schodów ruchomych i windy, co również doprowadziło do jej zamknięcia do odwołania.

„Przepraszamy za wszelkie trudności spowodowane zamknięciem. Mamy nadzieję, że winda i schody zostaną jak najszybciej naprawione i wkrótce znów będziemy mogli gościć was w wildeckich filiach,” poinformowała Filia Wildecka Biblioteki Raczyńskich.

Prowadzisz firmę budowlaną i poszukujesz dla niej pracowników? Mig construction zrobią to za Ciebie! Rekrutacja pracowników zza granicy to ich specjalność. Załatwią za Ciebie wszelkie formalności, a ty dostaniesz zgrany zespół wykwalifikowanych specjalistów danej dziedziny. Skontaktuj się, aby poznać ofertę.

Filia Biblioteki Raczyńskich – konsekwencje i oczekiwania

Zamknięcie filii stanowi poważny problem dla lokalnej społeczności, szczególnie dla osób niepełnosprawnych i rodziców z małymi dziećmi, którzy polegali na łatwym dostępie do biblioteki. Biblioteka Raczyńskich ma nadzieję, że problemy techniczne zostaną szybko rozwiązane, umożliwiając ponowne otwarcie filii i zapewnienie dostępności dla wszystkich użytkowników.

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika