Zabytkowy budynek Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu przeszedł gruntowny remont, który przyniósł ze sobą nie tylko odświeżone wnętrza, ale także nowe możliwości. Akademia Muzyczna teraz może pochwalić się pięknymi przestrzeniami, zmodernizowaną infrastrukturą oraz imponującymi instrumentami, w tym barokowymi organami ważącymi aż 6 ton.

Zastanawiasz się, jak mógłbyś zaoszczędzić, a przy tym dbać o ochronę środowiska?  Skontaktuj się z Energonautami. Ci specjaliści od świata energii, mają w swojej ofercie doradztwo w zakresie wyboru energooszczędnych usług, takich jak, np. pompa ciepła poznań czy fotowoltaika Poznań

Przeczytaj również: Oszuści w akcji. Poznaniacy stracili fortunę

Akademia Muzyczna – nowe wnętrza, nowe możliwości

Remont obejmował odrestaurowanie zabytkowego skrzydła akademickiego, przebudowę Auli im. Stefana Stuligrosza, sali kameralnej oraz sal dydaktycznych. Co więcej, dawne miejsce parkingowe przekształcono w dziedziniec, na którym będą mogły odbywać się koncerty. Budynek został również dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, podkreślił znaczenie tych zmian: „Ta część budynków Akademii Muzycznej w Poznaniu jest częścią zabytkową, historyczną, która została poddana rewitalizacji, przywróceniu właściwego blasku przestrzeniom, a jednocześnie ich dostosowaniu do użytkowania według norm i reguł europejskich. Teraz każda osoba będzie mogła zasiąść w tej sali i być uczestnikiem prezentacji muzycznych. To nowoczesny obiekt ulokowany w przestrzeni zabytkowej”.

Poszukujesz mebli, aby urządzić swoje biuro? Meble biurowe Poznań – ergonomia i design w jednym! 

Kosztowna inwestycja

Cała przebudowa kosztowała ponad 16 milionów złotych. Znaczną część tej kwoty, 7,8 milionów złotych, pozyskano ze środków Unii Europejskiej w ramach dwóch programów: Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 oraz Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Dodatkowo, przebudowę połączono z projektem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dzięki czemu Aula im. Stefana Stuligrosza została wyposażona w niezbędne instrumenty, w tym monumentalne barokowe organy. Ta część inwestycji wyniosła ponad 10 milionów złotych.

Prowadzisz firmę budowlaną i poszukujesz dla niej pracowników? Mig construction zrobią to za Ciebie! Rekrutacja pracowników zza granicy to ich specjalność. Załatwią za Ciebie wszelkie formalności, a ty dostaniesz zgrany zespół wykwalifikowanych specjalistów danej dziedziny. Skontaktuj się, aby poznać ofertę.

Akademia Muzyczna – nowy rozdział

Rektor Akademii Muzycznej, prof. dr hab. Hanna Kostrzewska, wyraziła swoją radość z zakończenia prac: „Ten dzień stanowi znakomite wejście w kolejne stulecie naszej uczelni. ‘Dobrze skomponowana Akademia’ to nasz powód do dumy. Jestem szczęśliwa, że ta sala wróciła do swojej świetności i że możemy organizować tutaj koncerty, także dla mieszkańców Poznania. We wszystkie środy lipca zapraszam na cykl koncertów Scena Letnia Akademii”.

Dzięki tej inwestycji, Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu nie tylko zachowuje swoje historyczne dziedzictwo, ale także otwiera nowe możliwości edukacyjne i kulturalne dla studentów oraz mieszkańców Poznania.

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika