Licealiści z V Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu na jeden dzień wzbogacą stałą ekspozycję Centrum Szyfrów Enigma o nową grę miejską. To część projektu „Take Over”, który ma na celu nie tylko zabawę, ale również zdobycie nowych umiejętności oraz doświadczenia zawodowego.

Przeczytaj również: Poznańskie lotnisko Ławica pionierem innowacji wodorowej

Poszukujesz mebli, aby urządzić swoje biuro? Meble biurowe Poznań – ergonomia i design w jednym! 

Wyzwanie w Centrum Szyfrów Enigma

Uczniowie V LO postanowili przejąć Centrum Szyfrów Enigma, aby stworzyć grę miejską, która pozwoli uczestnikom wcielić się w role agentów specjalnych. W grze, która odbędzie się 13 czerwca, wezmą udział uczniowie innych szkół. Projekt „Take Over” nie jest zwykłym zadaniem szkolnym – to okazja do nauki i zdobycia doświadczenia w potencjalnych przyszłych zawodach.

Dokonaj termomodernizacji budynku lub kup nowe źródło ciepła do swojego domu, dzięki dofinansowaniu w ramach programu Czyste powietrze 2024. Sprawdź – panele fotowoltaiczne poznań, pompa ciepła poznań

Centum Szyfrów Enigma – proces tworzenia gry miejskiej

Michał, członek grupy marketingowej projektu, mówi o swoim doświadczeniu:

„Współtworzyłem grupę zajmującą się marketingiem. Bardzo mi się to podobało i według mnie dobrze nam poszło. Nauczyłem się pracować w grupie. Tworzyłem filmiki i posty. Zajmowałem się social mediami i pokazało mi to, jak wygląda praca, którą chciałbym wykonywać w przyszłości.”

Gra miejska stworzona przez uczniów korzysta z aplikacji ActionTrack. Zuzanna, współtwórczyni gry, wyjaśnia:

„Jeszcze nie do końca wiemy, czy gra miejska będzie dostępna dla wszystkich. 13 czerwca w grze wezmą udział nasi koledzy z innych szkół. Nie spodziewałam się, że proces tworzenia będzie tak ciekawy. Odkryłam dzięki temu nową aplikację ActionTrack, będzie ona potrzebna, żeby rozpocząć naszą grę. Wymyśliliśmy różne zadania i fajne opcje. Staraliśmy się zrobić grę tak, aby zaciekawić uczniów tematem. Każde zadanie dotyka innych umiejętności, np. rozwiązywania szyfrów, logicznego myślenia.”

Poznaj ofertę sklepu Jestu! Sprawdź: stacje ładowania samochodów elektrycznych, klimatyzator sklep

Pierwsze kroki w zawodzie

Projekt „Take Over” umożliwił uczniom zdobycie doświadczenia w zawodach, które chcieliby wykonywać w przyszłości.

Centrum Szyfrów Enigma jest miejscem pełnym tajemnic, które stało się idealnym środowiskiem dla uczniów do twórczej realizacji. Projekt „Take Over” nie jest typowym zadaniem szkolnym, ale wyjątkową okazją do praktycznego zastosowania wiedzy i umiejętności.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.

Podsumowanie

Projekt „Take Over” realizowany przez uczniów V Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu w Centrum Szyfrów Enigma to inicjatywa, która nie tylko bawi, ale także edukuje. Uczniowie zdobywają nowe umiejętności i doświadczenie w potencjalnych przyszłych zawodach, a jednocześnie angażują swoich rówieśników w fascynującą grę miejską. To dowód na to, że nauka może być ciekawa i inspirująca, gdy odbywa się poza szkolnymi ławkami.