Podczas 161. sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Regionów ogłoszono listę regionów wyróżnionych tytułem Europejskiej Doliny Innowacji. Wśród wyróżnionych znalazła się Wielkopolska, która zasłużyła na ten tytuł za swoje działania w kierunku zmniejszenia uzależnienia od paliw kopalnych.

Przeczytaj również: Nowe przepisy i masowe kontrole zagranicznych taksówkarzy w Polsce

Zadbaj o temperaturę powietrza w domu bądź biurze! Sprawdź: klimatyzator sklep

Tematy sesji i wyróżnienie wielkopolski

Sesja plenarna Europejskiego Komitetu Regionów skupiła się na trzech głównych tematach: regionalnych ekosystemach badań naukowych i innowacji, wspólnej polityce rolnej oraz zrównoważonej gospodarce wodnej. Wielkopolska, dzięki swoim staraniom w dziedzinie innowacji energetycznych, została doceniona i wyróżniona w kategorii zmniejszenia uzależnienia od paliw kopalnych.

Dokonaj termomodernizacji budynku lub kup nowe źródło ciepła do swojego domu, dzięki dofinansowaniu w ramach programu Czyste powietrze 2024. Sprawdź – panele fotowoltaiczne poznań, pompa ciepła poznań

Wielkopolska strategia wodorowa

Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Marek Woźniak, obecny na sesji, wyraził wdzięczność europejskim komisarzom za przyznanie tego prestiżowego tytułu. Co więcej, podkreślił, że za rok Wielkopolska stanie się pierwszym regionem w Polsce, który zaprzestanie wydobycia węgla, kładąc nacisk na tworzenie przyszłości opartej na wodorze.

„Dziękuję za dostrzeżenie naszych starań w tym kierunku. Razem chcemy tworzyć wodorową przyszłość” – powiedział marszałek podczas debaty z komisarzami.

Komponujesz domową biblioteczkę? Sprawdź ofertę – regał na książki

Wielkopolska – platforma wodorowa i współpraca

Marszałek Woźniak zaznaczył również, że samorząd województwa przyjął strategię rozwoju na rzecz wodoru. Ponadto, w ramach tej strategii powstała platforma wodorowa, która umożliwia współpracę pomiędzy sektorem biznesu, nauki, samorządami oraz organizacjami pozarządowymi. Platforma ta ma na celu wspieranie innowacji w dziedzinie technologii wodorowych oraz przyspieszenie transformacji energetycznej regionu.

Wielkopolska, dzięki swojej strategii i zaangażowaniu, stała się liderem w dziedzinie innowacji energetycznych w Polsce. Co więcej, wyróżnienie tytułem Europejskiej Doliny Innowacji jest dowodem na skuteczność i znaczenie działań podejmowanych przez region w kierunku zrównoważonego rozwoju i ekologicznej przyszłości.

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika