Policja uruchomiła „mapę ludzkich tragedii”, która jest codziennie aktualizowana. Projekt ten ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do których dochodzi codziennie na polskich drogach. Zobacz, jak wyglądała policyjna mapa śmierci pod koniec zeszłorocznych wakacji i zwolnij!

Przeczytaj również: ŁAPP POZNAŃ na Jeżycach

Spędzasz dużo czasu przed komputerem? Zadbaj o swój komfort i wygodę! Sprawdź: Biurko komputerowe

Policyjna mapa śmierci – wypadki

W piątek, 21 czerwca, rozpoczęła się szósta edycja „Policyjnej mapy wypadków drogowych”. Można ją znaleźć na stronie policja.pl, w mediach społecznościowych.

Na mapie przedstawiane są informacje o aktualnych wypadkach drogowych z ostatnich 24 godzin oraz od początku wakacji. Co więcej, można na niej sprawdzić lokalizację zdarzenia, liczbę ofiar, rodzaj uczestnika ruchu drogowego oraz szczegóły zdarzenia.

„Projekt ten ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi na polskich drogach, jak i również skłonić do refleksji użytkowników dróg” – poinformowała wielkopolska policja.

Dokonaj termomodernizacji budynku lub kup nowe źródło ciepła do swojego domu, dzięki dofinansowaniu w ramach programu Czyste powietrze 2024. Sprawdź – panele fotowoltaiczne poznań, pompa ciepła poznań

Policyjna mapa śmierci prezentuje zeszłoroczne wypadki

Patrząc na tę mapę, każdy powinien zdawać sobie sprawę, że świecące punkty oznaczają więcej niż tylko świecące kropki. Za nimi kryją się prawdziwe ludzkie tragedie. Dlatego kierowcy, zanim wsiądą za kółko, powinni zastanowić się i mieć świadomość, że nawet pozorne drobne przewinienia, brawura, zlekceważenie zmęczenia czy senności mogą prowadzić do tragicznych wypadków na drodze. Co więcej, dane pokazują, że podczas sezonu wakacyjnego 2023 na polskich drogach zginęło 401 osób.

Zadbaj o temperaturę powietrza w domu bądź biurze! Sprawdź: klimatyzator sklep

Refleksja i odpowiedzialność

Celem stworzenia „Policyjnej mapy wypadków drogowych” jest nie tylko informowanie, ale przede wszystkim edukowanie i skłanianie do refleksji. Mapa ma przypominać użytkownikom dróg o konsekwencjach nieodpowiedzialnego zachowania za kierownicą i zachęcać do bardziej rozważnej jazdy. Każdy punkt na mapie to przypomnienie o ludzkich życiach, które zostały przerwane, i o rodzinach, które zostały dotknięte tragedią.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i odpowiedzialność na drodze, zwracając uwagę na to, że nawet najmniejsze przewinienia mogą prowadzić do katastrofalnych skutków. Mapa ta ma służyć jako narzędzie do podnoszenia świadomości i zapobiegania kolejnym tragediom na drogach.

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika