Warta Poznań ogłosiła znaczące zmiany w swoim sztabie trenerskim i zarządzającym. Piotr Jacek, 47-letni szkoleniowiec, objął stanowisko trenera pierwszej drużyny, a Dawid Frąckowiak został nowym dyrektorem sportowym klubu.

Przeczytaj również: Wielkopolska wyróżniona tytułem Europejskiej Doliny Innowacji

Dokonaj termomodernizacji budynku lub kup nowe źródło ciepła do swojego domu, dzięki dofinansowaniu w ramach programu Czyste powietrze 2024. Sprawdź – panele fotowoltaiczne poznań, pompa ciepła poznań

Piotr Jacek nowym trenerem „Zielonych”

Piotr Jacek, nowy trener Warty Poznań, rozpocznie przygotowania drużyny do nadchodzącego sezonu w I lidze. Jacek, który przyjechał z Warszawy, jest doskonale znany w Poznaniu, skąd pochodzi. Swoją piłkarską karierę zaczynał w SKS 13 Poznań, a później występował m.in. w Lechu Poznań. Karierę zawodnika zakończył w Mosinie, niedaleko Poznania.

W 2011 roku rozpoczął pracę trenerską w sztabie Miedzi Legnica jako asystent trenera, a trzy lata później zadebiutował jako samodzielny trener rezerw tego klubu. Jego kariera trenerska związana była głównie z Dolnym Śląskiem, gdzie prowadził drugi zespół Zagłębia oraz Stal Brzeg. W 2020 roku trafił do Sokoła Ostróda, a następnie prowadził MKS Kluczbork i I-ligowy Stomil Olsztyn. Ostatnie dwa sezony spędził w Legii Warszawa, gdzie trenował drugi zespół, który zakończył ostatnie rozgrywki na trzecim miejscu w III lidze grupie pierwszej.

Dawid Frąckowiak, nowy dyrektor sportowy Warty, podkreśla, że wybór Jacka nie był przypadkowy. „Chcemy, aby Warta wróciła do swojego DNA i była bardziej lokalna. Dlatego też zdecydowaliśmy się na trenera Piotra Jacka, bo to człowiek stąd. Przekonał nas swoją wizją i pomysłem na to, jak ‘Zieloni’ mają funkcjonować w nowym sezonie. Ponadto za trenerem przemawia fakt, że posiada już spore doświadczenie w pracy w piłce seniorskiej, także na poziomie I ligi. Uznaliśmy, że zasługuje na szansę, jaką niewątpliwie jest praca w pierwszoligowej Warcie Poznań” – mówi Frąckowiak.

Zadbaj o swoją wygodę i przestrzeń do pracy! Biurko gabinetowe – ergonomiczne rozwiązanie do Twojego biura.

Potrzebny Ci klimatyzator do domu? Zapoznaj się z ofertą sklepu Jestu!

Dawid Frąckowiak dyrektorem sportowym Warty Poznań

Dawid Frąckowiak, 44-latek, objął stanowisko dyrektora sportowego Warty Poznań i podpisał kontrakt do końca sezonu 2024/25. Frąckowiak wraca na to stanowisko po raz drugi, wcześniej pełnił tę funkcję w sezonie 2018/19. Tym samym będzie odpowiedzialny za budowanie drużyny w nadchodzących rozgrywkach ligowych.

Nowy dyrektor sportowy ma bogate doświadczenie z pracy w innych klubach piłkarskich. Zarządzał działem sportu m.in. w Chojniczance Chojnice i Elanie Toruń, a do Warty Poznań przychodzi bezpośrednio z Sokoła Kleczew.

Obie zmiany mają na celu wzmocnienie zespołu i powrót do korzeni klubu, co ma zaowocować lepszymi wynikami w nadchodzącym sezonie. Kibice „Zielonych” z niecierpliwością oczekują na efekty pracy nowego sztabu trenerskiego i zarządzającego.

Zmagasz się z kontuzją bądź inną dolegliwością cielesną? Polecamy kontakt z wykwalifikowanym fizjoterapeutą, Szymonem Budnikiem. Specjalista udzieli Ci pomocy w ramach usług masaż Poznań i fizjoterapia Poznań.