Poznańskie uczelnie doświadczyły spadków w najnowszym rankingu Perspektyw, z jednym znaczącym wyjątkiem – Politechniką Poznańską, która zanotowała awans. Jednakże, na czele krajowego zestawienia uplasował się Uniwersytet Warszawski.

Przeczytaj również: Grzyby i jagody już w czerwcu w poznańskich lasach

Poznaj ofertę sklepu Jestu! Sprawdź: stacje ładowania samochodów elektrycznych, klimatyzator sklep

Poznańskie uczelnie – spadki w rankingach

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (UAM) w Poznaniu spadł o dwie pozycje, zajmując 6. miejsce w kraju, choć wśród uniwersytetów nadal plasuje się na 3. miejscu. Co więcej, UAM uzyskał wynik punktowy 75 na 100.

Inne poznańskie uczelnie również odnotowały spadki w rankingach:

  • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego spadł z 16. na 21. miejsce.
  • Uniwersytet Przyrodniczy spadł z 30. na 34. miejsce.
  • Uniwersytet Ekonomiczny spadł z 34. na 35. miejsce.

Dokonaj termomodernizacji budynku lub kup nowe źródło ciepła do swojego domu, dzięki dofinansowaniu w ramach programu Czyste powietrze 2024. Sprawdź – panele fotowoltaiczne poznań, pompa ciepła poznań

Wyjątkowy sukces Politechniki Poznańskiej

Politechnika Poznańska z roku na rok osiąga coraz lepsze wyniki. W najnowszym rankingu awansowała na 8. miejsce, ex aequo z Politechniką Łódzką. To duży skok w porównaniu do ubiegłorocznej 12. pozycji.

Politechnika Poznańska osiągnęła znakomite wyniki w Rankingu Kierunków Studiów, plasując się na 5. miejscu wśród uczelni technicznych w Polsce. Oto niektóre z jej sukcesów:

  • Automatyka i robotyka – 1. miejsce (wspólnie z Politechniką Warszawską).
  • Logistyka – 1. miejsce.
  • Inżynieria środowiska, lotnictwo i kosmonautyka, oraz zarządzanie i inżynieria produkcji – 2. miejsce.
  • Informatyka – 4. miejsce.
  • Inżynieria chemiczna – 5. miejsce.

Spędzasz dużo czasu przed komputerem? Zadbaj o swój komfort i wygodę! Sprawdź: Biurko komputerowe

Poznańskie uczelnie – metodologia rankingu

Ranking Kierunków Studiów Perspektyw ocenił w tym roku 74 kierunki po przeprowadzeniu tzw. wielkiej kalibracji. Kapituła, której przewodniczył prof. Michał Kleiber, były prezes Polskiej Akademii Nauk, dokonała przyporządkowania ponad 1700 kierunków studiów do najpopularniejszych grup. Zapewniając precyzyjne i wiarygodne wyniki.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.

Podsumowanie

Tegoroczne wyniki rankingu Perspektyw przyniosły mieszane uczucia dla poznańskich uczelni. Spadki UAM i innych uczelni są zauważalne, jednak sukces Politechniki Poznańskiej świadczy o jej dynamicznym rozwoju i rosnącej pozycji wśród polskich uczelni technicznych.