Popularna sieć sklepów Auchan w Poznaniu wprowadza nowatorskie rozwiązanie, które z pewnością ucieszy właścicieli czworonogów. Po raz pierwszy w Polsce testują wózki dla psów, umożliwiające klientom zabieranie swoich pupili na zakupy.

Nowe wózki są dostępne w trzech placówkach Auchan:

  • Komorniki,
  • Swadzim,
  • Auchan przy ul. Bukowskiej.

Przeczytaj również: Igrzyska Olimpijskie w Paryżu – trzech wielkopolan

Wózki dla psów – jak to działa?

Wózki dla psów przystosowano do przewozu zwierząt o maksymalnej wadze 10 lub 25 kg, w zależności od modelu. Każdy wózek jest wyścielany matą, którą po każdym użyciu starannie dezynfekuje się. Podobnie jak sam wózek, mata również jest regularnie czyszczona. To zapewnia higienę i bezpieczeństwo zarówno dla zwierząt, jak i innych klientów sklepu.

Potrzebny Ci klimatyzator do domu? Zapoznaj się z ofertą sklepu Jestu!

Dlaczego wprowadzenie wózków dla psów jest ważne?

„Psy traktowane są jak członkowie rodziny, dbamy o nie, troszczymy się, pielęgnujemy. Towarzyszą nam w domu, na wakacjach, w różnych sytuacjach życiowych, podczas załatwiania codziennych spraw, a często także w czasie zakupów. W Auchan takie podejście jest nam bardzo bliskie. Stąd pomysł wprowadzenia specjalnych wózków dla psów. Dzięki temu klienci mogą w wygodny sposób zrobić zakupy, mając psa pod kontrolą przy jednoczesnym zachowaniu higieny i bezpieczeństwa. Ponadto, jesteśmy przekonani, że właściciele większych czworonogów docenią możliwość zrobienia zakupów w towarzystwie swojego pupila” – powiedziała Hanna Bernatowicz, dyrektor komunikacji Auchan Polska.

Dokonaj termomodernizacji budynku lub kup nowe źródło ciepła do swojego domu, dzięki dofinansowaniu w ramach programu Czyste powietrze 2024. Sprawdź – panele fotowoltaiczne poznań, pompa ciepła poznań

Dotychczasowe zasady dotyczące wprowadzania zwierząt do sklepów

W pozostałych sklepach Auchan nadal obowiązują dotychczasowe zasady. Psy asystujące, które towarzyszą osobom niedowidzącym i niepełnosprawnym, są mile widziane. W przypadku małych psów i innych zwierząt, które są noszone na rękach, koszykach lub nosidłach, mogą one być w sklepie pod warunkiem nie zbliżania się do żywności i nie zakłócania spokoju innych klientów. Ostateczna decyzja zawsze zależy od właściciela sklepu, który musi zapewnić odpowiednią higienę.

Komponujesz domową biblioteczkę? Sprawdź ofertę – regał na książki

Wózki dla psów – podsumowanie

Inicjatywa Auchan to krok w stronę zwiększenia komfortu zakupów dla właścicieli psów. Testowane rozwiązanie z wózkami dla psów pokazuje, że sieć Auchan stara się dostosować do potrzeb swoich klientów, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo i higienę. Jeśli testy zakończą się sukcesem, można spodziewać się, że takie rozwiązanie pojawi się w innych lokalizacjach w całej Polsce.

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika