Polski Związek Jeździecki ogłosił składy drużyn na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Wśród wybranych zawodników znalazło się trzech jeźdźców z Wielkopolski, którzy będą reprezentować Polskę w różnych konkurencjach jeździeckich. Po raz pierwszy od 1980 roku, kiedy to polskie drużyny jeździeckie startowały w Moskwie, Polacy wezmą udział we wszystkich trzech konkurencjach jeździeckich: skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu oraz Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW). Zmagania odbędą się w ogrodach pałacu w Wersalu.

Przeczytaj również: Grzyby i jagody już w czerwcu w poznańskich lasach

Poznaj ofertę sklepu Jestu! Sprawdź: stacje ładowania samochodów elektrycznych, klimatyzator sklep

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu – skoki przez przeszkody

Maksymilian Wechta, zawodnik klubu Wechta Rosnówko, został powołany do polskiej drużyny skoczków przez przeszkody. Wraz z Adamem Grzegorzewskim na koniu ISSEM oraz Michałem Tyszko na Colinero, Wechta będzie walczył o olimpijskie laury. Ponadto, rezerwowym zawodnikiem jest Dawid Kubiak na Flash Blue B.

Dokonaj termomodernizacji budynku lub kup nowe źródło ciepła do swojego domu, dzięki dofinansowaniu w ramach programu Czyste powietrze 2024. Sprawdź – panele fotowoltaiczne poznań, pompa ciepła poznań

Wszechstronny konkurs konia wierzchowego

W konkurencji Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego Wielkopolskę reprezentować będą Paweł Warszawski z klubu Baborówko oraz Robert Powała, który, choć reprezentuje Sokoła Damasławek, na stałe mieszka i trenuje we Włoszech. Ponadto, drużynę uzupełnia Małgorzata Korycka na Canvalencia, a rezerwową zawodniczką jest Wiktoria Knap na Quintusie. Trener Andreas Dibowski zaznaczył, że priorytetem było zdrowie koni oraz rezultaty zawodników w różnych konkurencjach. Drużyna miała okazję do intensywnych przygotowań i testów, m.in. podczas Pucharu Narodów w Strzegomiu, gdzie zajęła trzecie miejsce.

Komponujesz domową biblioteczkę? Sprawdź ofertę – regał na książki

Ujeżdżenie

Polska drużyna ujeżdżenia, której trenerem jest Andrzej Sałacki, również wkracza na olimpijską arenę po długiej przerwie. Ostatni raz Polacy rywalizowali w tej konkurencji na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. W składzie na Paryż znaleźli się: Katarzyna Milczarek na Guapo, Żaneta Skowrońska-Kozubik na Love Me oraz Sandra Sysojeva na Maxima Bella. Rezerwową zawodniczką jest Aleksandra Szulc na Breakdance.

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika

Polscy jeźdźcy w Paryżu. Kolejność startów i oczekiwania

Olimpijskie zmagania polskich jeźdźców rozpoczną się już pierwszego dnia zawodów. Jako pierwszy do rywalizacji przystąpi team WKKW, następnie zobaczymy zmagania w ujeżdżeniu, a na końcu będziemy kibicować skoczkom przez przeszkody. Wszystkie konkurencje odbędą się na terenach ogrodów pałacu w Wersalu.

Pełen program i aktualności można śledzić na oficjalnych stronach Polskiego Związku Jeździeckiego oraz organizatorów Igrzysk Olimpijskich. Zawodnicy z Wielkopolski z pewnością będą liczyć na wsparcie kibiców, którzy z nadzieją i dumą będą śledzić ich występy na światowej arenie.