Od 1 lipca br. mieszkańcy Poznania mogą korzystać z nowych umów na odbiór odpadów komunalnych. Wchodzą one w życie na najbliższe trzy lata. Jakie zmiany przyniosą te nowości i jak będą wpływać na codzienne życie mieszkańców? Jak teraz będzie przebiegał odbiór odpadów w Poznaniu?

Przeczytaj również: Awantura o tytuł Zasłużonego dla Miasta

Potrzebny Ci klimatyzator do domu? Zapoznaj się z ofertą sklepu Jestu!

Odbiór odpadów – nowi wykonawcy i harmonogram

Miasto Poznań podpisało umowy na odbiór odpadów komunalnych z Remondis Sanitech Poznań Sp. z o.o. oraz FBSERWIS S.A., które będą działały w różnych sektorach miasta. Remondis Sanitech obsłuży sektory III (Piątkowo) i VII (Stare Miasto). Natomiast FBSERWIS S.A. odpowiedzialny będzie za sektory IV (Nowe Miasto), V (Rataje), VI (Winogrady) i VIII (Wilda).

Wraz z nowymi umowami wprowadzono również elektroniczne harmonogramy odbioru odpadów. Mieszkańcy nie otrzymają już tradycyjnych harmonogramów papierowych. Jednakże, dostaną dostęp do nich za pośrednictwem narzędzia wyszukiwarki harmonogramu dostępnego na stronie Miasta Poznań oraz w aplikacji Smart City Poznań.

Dokonaj termomodernizacji budynku lub kup nowe źródło ciepła do swojego domu, dzięki dofinansowaniu w ramach programu Czyste powietrze 2024. Sprawdź – panele fotowoltaiczne poznań, pompa ciepła poznań

Odbiór odpadów – stabilne ceny i dotychczasowe zasady

Ceny za odbiór odpadów pozostały bez zmian:

  • 25 zł od osoby dla zabudowy wielorodzinnej,
  • 28 zł od osoby dla zabudowy jednorodzinnej i szeregowej.

Mieszkańcy posiadający przydomowy kompostownik mogą liczyć na obniżkę opłaty o 2 zł miesięcznie. Częstotliwość odbioru odpadów również nie uległa zmianie, a nowe firmy wywozowe realizują je zgodnie z ustalonymi harmonogramami.

System workowo-pojemnikowy dla zabudowy jednorodzinnej i szeregowej pozostaje bez zmian. Mieszkańcy zainteresowani korzystaniem z systemu pojemnikowego muszą zgłosić zakup pojemników o pojemności co najmniej 120 litrów poprzez kontakt mailowy lub telefoniczny.

Wszelkie nieprawidłowości związane z odbiorem odpadów należy zgłaszać mailowo lub telefonicznie do odpowiednich służb miejskich.

Zadbaj o swoją wygodę i przestrzeń do pracy! Biurko gabinetowe – ergonomiczne rozwiązanie do Twojego biura.

Podsumowanie

Nowe umowy na odbiór odpadów komunalnych w Poznaniu przynoszą stabilność cenową i utrzymanie dotychczasowych zasad. Ponadto, elektroniczne harmonogramy ułatwią mieszkańcom planowanie codziennych obowiązków związanych z utylizacją odpadów. Dzięki temu systemowi miasto dąży do efektywniejszej organizacji ochrony środowiska i zapewnienia mieszkańcom komfortowych warunków życia.

Poznaniacy, którzy chcą być na bieżąco z nowościami, mogą śledzić strony internetowe Miasta Poznań oraz korzystać z dostępnych narzędzi online, aby mieć pełen dostęp do harmonogramów i informacji dotyczących gospodarki odpadami.

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika