11 lipca rozpocznie działanie program Nowy Lek. Ma on na celu poprawę jakości terapii lekowej dla pacjentów cierpiących na choroby przewlekłe. Dzięki cyklowi konsultacji farmaceutycznych pacjenci będą mogli uzyskać szczegółowe informacje na temat prawidłowego przechodzenia przez terapię lekową. To z kolei ma kluczowe znaczenie dla skuteczności leczenia.

Przeczytaj również: Kórnik – ukryte skarby podpoznańskiego miasteczka

Poznaj ofertę sklepu Jestu! Sprawdź: stacje ładowania samochodów elektrycznych, klimatyzator sklep

Do kogo kierowany jest program Nowy Lek?

Program „Nowy Lek” składać się będzie z trzech etapów konsultacji z farmaceutami. Pacjenci, którzy cierpią na choroby przewlekłe, będą mogli monitorować, czy w odpowiedni sposób przyjmują i reagują na leki. Wizyty odbywać się będą stacjonarnie w gabinetach. Natomiast, konsultacje kierowane będą do pacjentów powyżej 18 roku życia, którym lekarze przepisali nowe leki, nigdy wcześniej przez nich nie stosowane.

Hubert Jeżewski z Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych (POSUM) wyjaśnia: „Celem tej konsultacji jest dostarczenie pacjentowi informacji na temat prawidłowego stosowania nowego leku (np. inhalatorów czy insuliny) oraz zasad rozpoczynanej terapii. Farmaceuta w ramach takiej konsultacji wspiera chorego w realizacji nowych zaleceń w pierwszym miesiącu przyjmowania leku zgodnie z zaleceniami lekarza.”

Dokonaj termomodernizacji budynku lub kup nowe źródło ciepła do swojego domu, dzięki dofinansowaniu w ramach programu Czyste powietrze 2024. Sprawdź – panele fotowoltaiczne poznań, pompa ciepła poznań

Program Nowy Lek – jak będą przebiegały konsultacje?

Konsultacje w ramach programu będą miały określony harmonogram. Wstępne spotkania odbywać się będą stacjonarnie. Kolejne, interwencyjne konsultacje, zaplanowane są na 7-14 dni po pierwszej wizycie. Kontrolne spotkania pacjenci będą mieli po 14-21 dniach od drugiej wizyty. Dodatkowo, pacjenci będą mieli możliwość jednorazowych spotkań farmaceutycznych, co daje im elastyczność w korzystaniu z programu.

Program „Nowy Lek” rusza 11 lipca, a wizyty będą odbywały się co drugi czwartek od 09:00 do 13:00 w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych. Rejestracja będzie możliwa pod numerami telefonów: 61 647 77 95, 690 356 436. Ponadto, stacjonarnie w rejestracji w holu głównym POSUM. Co ważne, wszystkie konsultacje z farmaceutami będą w pełni bezpłatne, co dodatkowo zachęca pacjentów do skorzystania z tego nowatorskiego programu.

Komponujesz domową biblioteczkę? Sprawdź ofertę – regał na książki

Podsumowanie

Program „Nowy Lek” ma na celu nie tylko edukację pacjentów, ale także monitorowanie ich postępów w leczeniu. Dzięki temu można szybko reagować w przypadku jakichkolwiek problemów czy wątpliwości. Jest to szczególnie istotne dla osób starszych oraz tych, którzy po raz pierwszy rozpoczynają terapię nowymi lekami. Dzięki wsparciu farmaceutów, pacjenci będą mogli lepiej zrozumieć swoje leczenie i skuteczniej wprowadzać zalecenia lekarskie w życie, co przekłada się na lepsze wyniki terapeutyczne i poprawę jakości życia.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.