Lekarze w Szpitalu im. J. Strusia w Poznaniu mogą już korzystać z Monitora HemoSphere – najnowszego urządzenia wykorzystującego sztuczną inteligencję, które wspomoże ich przy procedurach TAVI. Jak sztuczna inteligencja pomoże lekarzom w zabiegach?
Przeczytaj również: Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2024. Jak napisali test młodzi Poznaniacy?
Poznaj ofertę sklepu Jestu! Sprawdź: stacje ładowania samochodów elektrycznych, klimatyzator sklep
Sztuczna inteligencja – nowoczesna technologia na oddziale kardiochirurgii
Szpital im. J. Strusia w Poznaniu wprowadza na Oddział Kardiochirurgii, prowadzony przez dr hab. n. med. Pawła Bugajskiego, najnowocześniejszą technologię. Poznańscy lekarze, jako jedni z pierwszych w Polsce, mogą korzystać z monitora HemoSphere, innowacyjnego urządzenia wykorzystującego sztuczną inteligencję. Chirurdzy podkreślają, że HemoSphere to nie tylko narzędzie, ale także partner w procesie leczenia.
Dokonaj termomodernizacji budynku lub kup nowe źródło ciepła do swojego domu, dzięki dofinansowaniu w ramach programu Czyste powietrze 2024. Sprawdź – panele fotowoltaiczne poznań, pompa ciepła poznań
Funkcje monitora HemoSphere
Monitor HemoSphere dostarcza szczegółowych informacji na temat parametrów pacjenta, takich jak:
- Rzut serca,
- Średnie ciśnienie tętnicze,
- Ciśnienie zaklinowania w tętnicy płucnej,
- Zmienność ciśnienia tętna,
- Zmienność objętości wyrzutowej serca.
Dzięki temu lekarze mogą szybko reagować w krytycznych momentach, co znacząco podnosi standardy opieki i bezpieczeństwa pacjentów podczas skomplikowanych procedur kardiochirurgicznych.
Spędzasz dużo czasu przed komputerem? Zadbaj o swój komfort i wygodę! Sprawdź: Biurko komputerowe
Sztuczna inteligencja = bezpieczniejsze zabiegi
Przede wszystkim, sztuczna inteligencja wspomoże chirurgów podczas procedury TAVI (Transcatheter Aortic Valve Implantation), czyli zabiegu polegającego na wprowadzeniu do serca nowej zastawki aortalnej bez otwierania klatki piersiowej i stosowania krążenia pozaustrojowego. Dane zapewniane przez monitor HemoSphere zminimalizują ryzyko wystąpienia hipotensji, czyli niebezpiecznego wzrostu lub spadku ciśnienia tętniczego.
– Ten nowoczesny monitor znacząco wspiera zespół medyczny, umożliwiając bardziej precyzyjne i bezpieczne przeprowadzanie skomplikowanych procedur kardiochirurgicznych. Ponadto, dzięki niemu można jeszcze lepiej monitorować stan pacjentów i reagować na wszelkie zmiany w ich stanie zdrowia w sposób bardziej skuteczny i mniej inwazyjny. Jesteśmy dumni, że możemy oferować naszym pacjentom najnowocześniejsze technologie – mówią lekarze z poznańskiego szpitala.
Wprowadzenie Monitora HemoSphere do Szpitala im. J. Strusia to krok milowy w rozwoju technologii medycznych w Polsce, który pozwoli na jeszcze lepsze i bardziej precyzyjne leczenie pacjentów z chorobami serca.
Zmagasz się z kontuzją bądź inną dolegliwością cielesną? Polecamy kontakt z wykwalifikowanym fizjoterapeutą, Szymonem Budnikiem. Specjalista udzieli Ci pomocy w ramach usług masaż Poznań i fizjoterapia Poznań.