Holenderska firma Raben Logistics Polska otworzyła nowy oddział w Poznaniu, oferując zatrudnienie dla 200 osób. Nowoczesny magazyn o powierzchni 44 tys. m² znajduje się w strategicznej lokalizacji, w pobliżu autostrady A2. Ma to wspierać rozwój usług logistycznych firmy.

Przeczytaj również: Sztuczna inteligencja w poznańskim szpitalu. Pomoże kardiochirurgom

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika

Raben Logistics Polska – nowoczesny magazyn i lokalizacja

Grupa Raben ogłosiła otwarcie nowego oddziału w poniedziałek. Magazyn o imponującej powierzchni 44 tys. m² jest położony blisko autostrady A2, co ma kluczowe znaczenie dla logistyki, umożliwiając sprawne zarządzanie magazynowaniem oraz produkcją usług dodanych, takich jak co-packing i co-manufacturing. Ponadto, magazyn jest wyposażony w specjalistyczną strefę VAS (Value-Added Services), która zajmuje łącznie 700 m².

Całą dostępną powierzchnię magazynową zarezerwowała firma Mars Wrigley, jeden z największych na świecie producentów gum do żucia i miętusów. Zakład Mars Wrigley, który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie nowej inwestycji, będzie korzystać z usług nowoczesnej infrastruktury Raben Logistics.

Poszukujesz mebli, aby urządzić swoje biuro? Meble biurowe Poznań – ergonomia i design w jednym! 

Zatrudnienie i rekrutacja

Nowy oddział w Poznaniu rozpoczął działalność z 40 pracownikami, którzy zostali przeniesieni z magazynu w Gądkach. Jednakże, docelowo firma planuje zatrudnić 200 osób. Obecnie trwa intensywna rekrutacja, a firma poszukuje głównie pracowników magazynowych oraz specjalistów do obsługi strefy VAS, szczególnie w zakresie co-packingu.

Dokonaj termomodernizacji budynku lub kup nowe źródło ciepła do swojego domu, dzięki dofinansowaniu w ramach programu Czyste powietrze 2024. Sprawdź – panele fotowoltaiczne poznań, pompa ciepła poznań

Raben Logistics Polska – lider w branży logistycznej

Grupa Raben to renomowany operator logistyczny z siedzibą w Holandii, posiadający ponad 160 oddziałów w 15 krajach Europy. Co więcej, firma dysponuje około 1,8 mln m² powierzchni magazynowej i każdego dnia wysyła na drogi ponad 10 tys. ciężarówek. Zatrudniając ponad 12 tys. pracowników, Grupa Raben jest jednym z liderów w branży logistycznej na europejskim rynku.

Nagła awaria auta? Sprawdź: Pomoc drogowa Poznań

Wnioski

Otwarcie nowego oddziału Raben Logistics Polska w Poznaniu jest krokiem naprzód w rozwoju firmy oraz lokalnego rynku pracy. Nowoczesny magazyn zlokalizowany w pobliżu autostrady A2 umożliwia optymalizację procesów logistycznych i produkcyjnych, co z pewnością przyniesie korzyści zarówno firmie, jak i jej klientom. Intensywna rekrutacja oraz planowane zatrudnienie 200 osób to dobra wiadomość dla mieszkańców Poznania i okolic, oferując nowe możliwości zatrudnienia w dynamicznie rozwijającej się branży.