Poznań, z największym zagęszczeniem punktów gastronomicznych uczestniczących w akcji „Powieś paragon – podaruj posiłek”, staje się sercem innowacyjnej inicjatywy charytatywnej!

Projekt, który swoje korzenie ma w grudniu 2023 roku, zdobył popularność dzięki prostocie idei oraz zaangażowaniu lokalnych przedsiębiorców.

Zobacz również: Krwiobusy na Dworcu w Poznaniu: Akcja RCKiK „Oddaj krew – uratuj życie”

Idea akcji i jak działa „Powieś paragon – podaruj posiłek”

Akcja „Powieś paragon – podaruj posiłek” opiera się na prostym mechanizmie. Klienci punktów gastronomicznych biorących udział w inicjatywie mają możliwość zakupu posiłku dla osób potrzebujących. Niewykorzystany paragon zawieszają na specjalnej tablicy. Następnie, z tak opłaconego posiłku może skorzystać każda osoba znajdująca się w trudnej sytuacji finansowej.

Wiadomości Poznań – rzetelne źródło informacji

Poznańskie lokalne biznesy na czele inicjatywy

Poznań okazuje się być liderem akcji, ze 44 lokalami gastronomicznymi biorącymi udział w projekcie. Wśród uczestników znaleźli się znani poznańscy przedsiębiorcy. M.in., restauracja Ming Wok, Trattoria TuSieJe, Piekarnia Liczbańscy, cukiernia Elite, oraz bar Kociak i Tomasz i Pomidory. Warto zaznaczyć, że niektóre z tych miejsc już wcześniej prowadziły podobne inicjatywy charytatywne, co dodatkowo podkreśla ich zaangażowanie społeczne.

Akcja ,,Powieść paragon - podaruj posiłek''

Skala akcji na poziomie całego kraju

Co więcej, inicjatywa nie ogranicza się jedynie do Poznania. Pomysłodawcy akcji, PanParagon, rozpoczęli ogólnopolską kampanię, która zyskuje coraz większe poparcie i regularnie przyciąga nowe lokale gastronomiczne z różnych zakątków Polski.

Jak można pomóc?

Dla mieszkańców Poznania i okolic, którzy chcieliby wesprzeć potrzebujących, lista lokali biorących udział w akcji jest dostępna. Co ułatwia dokonywanie dobrych zakupów i jednoczesne wspieranie społeczności lokalnej. Wystarczy kupić posiłek, a niewykorzystany paragon zawiesić na specjalnej tablicy, aby umożliwić innym skorzystanie z ciepłego posiłku.

,,Powieś paragon – podaruj posiłek” – weź udział w akcji

Antonina Grzelak z aplikacji PanParagon zachęca również innych przedsiębiorców z sektora gastronomicznego do dołączania do akcji. Oferując dystrybucję tablic do zawieszania paragonów, promocję na stronie akcji i wysyłkę informacji do użytkowników aplikacji, PanParagon wspiera lokalne biznesy w ich zaangażowaniu społecznym.

Akcja „Powieś paragon – podaruj posiłek” to doskonały przykład jak lokalne społeczności i przedsiębiorcy mogą wspólnie działać na rzecz tych, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. W miarę rozwoju inicjatywy, możemy być świadkami jeszcze większego zaangażowania społeczności lokalnych i rozwoju projektu na poziomie ogólnopolskim.