Poznań staje się areną pionierskiego projektu międzyuczelnianego, którego celem jest zrewolucjonizowanie doświadczenia studenckiego. PoMost, czyli Program Wymiennego Kształcenia Studentów pomiędzy partnerskimi uczelniami Miasta Poznania, to inicjatywa, która otwiera nowe możliwości rozwoju dla studentów oraz umacnia współpracę i integrację poznańskich placówek edukacyjnych.

Przeczytaj również: 32. Finał WOŚP 2024: „Tu wszystko gra OK!”

Inicjatywa PoMost w skrócie

Program PoMost to pierwszy projekt tego typu w Polsce, umożliwiający studentom studiowanie wybranych przedmiotów na partnerskich uczelniach w Poznaniu. Realizacja tego zadania ma przede wszystkim zwiększyć elastyczność edukacyjną. Ponadto, stymulować rozwój umiejętności oraz wzmocnić więzi między instytucjami akademickimi w mieście.

Jednakże biuro prasowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza podkreśla, że głównym celem projektu jest stworzenie atmosfery sprzyjającej rozwojowi studentów oraz wzmacnianie współpracy między uczelniami.

Wiadomości Poznań – rzetelne źródło informacji

Kto może wziąć udział w programie PoMost?

W programie mogą uczestniczyć studenci uczelni partnerskich, którzy ukończyli pierwszy rok studiów na studiach pierwszego stopnia lub jednolitych studiach magisterskich, lub pierwszy semestr na studiach drugiego stopnia. Studenci będą mieli szansę realizować wybrane przedmioty (z wyjątkiem wychowania fizycznego i języków obcych) na innej uczelni partnerskiej, opierając się na istniejących programach studiów.

PoMost. Uczestniczące uczelnie

W programie biorą udział prestiżowe poznańskie uczelnie, takie jak:

  • Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego,
  • Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego,
  • Politechnika Poznańska,
  • Uniwersytet Artystyczny im. M. Abakanowicz,
  • Uniwersytet Ekonomiczny,
  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza,
  • Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego i
  • Uniwersytet Przyrodniczy.

Rusza rekrutacja!

Aktualnie trwa rekrutacja do programu! Uczestnicy programu mają szansę skorzystania z bogatej i atrakcyjnej oferty edukacyjnej, co otwiera przed nimi nowe perspektywy rozwoju.

Zachęcamy wszystkich studentów uczelni partnerskich do aktywnego uczestnictwa w programie PoMost. Ta innowacyjna inicjatywa nie tylko poszerzy horyzonty edukacyjne, ale także przyczyni się do budowy silniejszego społeczeństwa akademickiego w sercu Polski.

Program PoMost – dla tych, którzy chcą podążać ścieżką edukacyjną w dynamiczny i nowatorski sposób!

Więcej informacji na temat tego innowacyjnego przedsięwzięcia znajdziecie tutaj: Program studencki