W minioną niedzielę zakończył się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który okazał się rekordowym pod względem zebranej kwoty. Akcja charytatywna organizowana jest corocznie na rzecz najbardziej potrzebujących. Tym razem skupiła się na zakupie sprzętu do walki o płuca po pandemii. Niewątpliwym sukcesem było uzbieranie imponującej kwoty 175 426 813 złotych, bijąc tym samym ubiegłoroczny rekord.

Przeczytaj również: Innowacyjna operacja robotem Da Vinci w Poznaniu. Rewolucja w chirurgii kolorektalnej

Ile zebrały poznańskie sztaby?

W porównaniu do poprzedniego roku, gdy zebrano 154 606 764 złote, tegoroczna suma jest znacząco wyższa. Mimo że jeszcze trwają niektóre aukcje i zbiórki do eSkarbonek, już teraz możemy świętować kolejny przełomowy rok dla WOŚP. Ostateczne rozliczenia poznamy dopiero po zakończeniu wszystkich działań związanych z tegorocznym finałem.

Szczególnie godne uwagi są osiągnięcia poszczególnych sztabów, które z determinacją działały na rzecz zbierania funduszy. Sztab przy Politechnice Poznańskiej zebrał imponującą kwotę 674 952,46 zł, co stanowi wzrost o 100 tysięcy złotych w porównaniu z ubiegłym rokiem.

W Poznaniu na Łazarzu padł kolejny rekord, a kwestujący ze swoimi Golden Retrieverami mogą być dumni z zebranych prawie 225 tysięcy złotych, co oznacza znaczny wzrost w stosunku do roku poprzedniego.

Sztab na Wildzie również może świętować rekordowy wynik, uzbierając ponad 110 tysięcy złotych, a liczba ta nadal rośnie dzięki eSkarbonce. Niepodane jeszcze wyniki sztabu z poznańskiej Ławicy wskazują na to, że tegoroczny finał również tam przyniósł imponujące rezultaty.

W innych miejscowościach również odnotowano imponujące wyniki. Tarnowo Podgórne zebrało ponad 476 tysięcy złotych, Murowana Goślina ustanowiła rekord zebraną kwotą 121,5 tysiąca złotych, a Swarzędz może pochwalić się sumą 417 586 złotych.

Wiadomości Poznań – rzetelne źródło informacji

Finał WOŚP. Na co trwały zbiórki?

Warto podkreślić, że celem tegorocznego finału było wsparcie zakupu sprzętu do walki o płuca po pandemii, co czyni tę edycję wyjątkową. To drugi w historii finał, w którym zebrane fundusze zostaną przeznaczone na pomoc pacjentom w każdym wieku. Aktywność społeczna i hojność darczyńców z całego kraju stanowią inspirujący przykład solidarności i troski o wspólne dobro.

Wyniki tegorocznego finału WOŚP potwierdzają, że polska społeczność jest gotowa nie tylko świętować, ale przede wszystkim angażować się w działania charytatywne na rzecz tych, którzy potrzebują wsparcia. Akcja nie tylko łączy ludzi, ale także daje szansę na realną pomoc i tworzenie pozytywnych zmian w społeczeństwie.