W sobotni wieczór, mieszkańcy Kalisza byli świadkami dramatycznej interwencji policji, która uratowała życie dziewięciomiesięcznego niemowlęcia. Wydarzenie miało miejsce w jednym z mieszkań przy ulicy Ostrowskiej, gdzie policja została wezwana w związku z podejrzeniem, że dziecko przebywa pod opieką nietrzeźwego ojca.

Przeczytaj również: Protest rolników w Poznaniu i całej Polsce

Chcesz podkreślić swoje naturalne piękno? W ramach usług medycyna estetyczna Poznań możesz zdecydować się na szereg dostępnych zabiegów. wypełnianie zmarszczek poznań, modelowanie nosa poznań i wiele więcej. 

Policja nie została wpuszczona do domu

Według relacji policji, zgłoszenie o nietypowej sytuacji napłynęło około godziny 19. Na miejsce natychmiast skierowano patrol, który po przybyciu wezwał również pomoc straży pożarnej. Dlaczego? Ze względu na to, że mieszkanie było zamknięte, a nikt nie reagował na wezwania policji. Siłowo otwarte drzwi ujawniły scenę zatrważającą – dziewięciomiesięczne dziecko przebywało w mieszkaniu z ojcem, który miał półtora promila alkoholu we krwi.

Chcesz zadbać o stan swojego uzębienia? Dzięki usługom dentysta Poznań jest to możliwe! Sprawdź: proteza poznań, endodoncja poznań, poznań ekstrakcja zęba.

Badanie trzeźwości ojca

Badanie stanu trzeźwości 31-letniego mężczyzny wykazało, że był on w stanie silnego upojenia alkoholowego. W takiej sytuacji nie można było pozostawić niemowlęcia pod jego opieką. Dlatego policja niezwłocznie zawiadomiła sąd rodzinny, który podjął decyzję o przekazaniu dziecka pod opiekę innych członków rodziny.

Choć sytuacja mogła zakończyć się tragicznie, szczęśliwie niemowlę nie odniosło obrażeń i nie wymagało hospitalizacji. Ratownicy medyczni potwierdzili, że stan dziecka był stabilny i nie było konieczności interwencji medycznej.

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika

Jakie konsekwencje prawne przewiduje polica?

Niestety, dla ojca tego dziecka sytuacja może mieć poważne konsekwencje prawne. Zgodnie z przekazanymi informacjami, mężczyźnie grozi nawet pięć lat pozbawienia wolności za wystawienie dziecka na niebezpieczeństwo z powodu nietrzeźwości. Obecnie przebywa on w policyjnym areszcie, gdzie będzie musiał wytrzeźwieć, zanim odpowiedzą za swoje czyny przed wymiarem sprawiedliwości.

Powyższe zdarzenie rzuca światło na problem alkoholizmu i jego wpływu na zdolność opieki nad dziećmi. Wyraźnie wskazuje, jak ważne jest działanie służb policyjnych i sądowych w obronie najmłodszych i bezbronnych członków społeczeństwa przed nieodpowiedzialnym zachowaniem osób dorosłych.

Twoje zęby potrzebują profesjonalnej odbudowy? Skontaktuj się z kliniką stomatologiczną ze Szczecina i poznaj rewolucyjne rozwiązanie stomatologiczne – implanty zębów szczecin!