Szpital Miejski im. Józefa Strusia w Poznaniu kolejny raz stoi na czele innowacji medycznych. Tym razem dokonano przełomu w dziedzinie okulistyki, wprowadzając do praktyki chirurgicznej zaawansowaną technologię rozszerzonej rzeczywistości (XR). Te technologie wspierają leczenie niedrożności dróg łzowych. Dwa skomplikowane zabiegi, przeprowadzone jako pierwsze w Wielkopolsce, rewolucjonizują dotychczasowe podejście do tego rodzaju dolegliwości. Dowiedzmy się więcej na temat tych zabiegów.

Przeczytaj również: Policja interweniuje w domu nietrzeźwego ojca, ratując niemowlę

Chciałabyś podkreślić swoje naturalne piękno bądź zredukować drobne niedoskonałości? Zachęcamy do przyjrzenia się usługą medycyna estetyczna Poznań. Wśród gamy dostępnych zabiegów znajdziesz m. in. blizny Poznań i leczenie trądziku Poznań.

Na czym polega leczenie niedrożności dróg łzowych?

Zabieg, znany jako endoskopowe zespolenie workowo-nosowe, ma na celu przywrócenie prawidłowego przepływu łez poprzez stworzenie bezpośredniego połączenia między woreczkiem łzowym a jamą nosową. U zdrowej osoby, łzy naturalnie odprowadzane są do nosa, co umożliwia m.in. komfortowe widzenie. Jednakże, problemy pojawiają się, gdy przewód nosowo-łzowy ulega zablokowaniu. Co więcej, to często wynika z urazów, prowadząc do gromadzenia się łez i bakterii, a co za tym idzie, infekcji i nieustającego łzawienia.

Zmagasz się z problemami jamy ustnej? Zastanawiasz się czy usunięcie zęba Poznań będzie konieczne? Stomatolog Poznań zaoferuje Ci jego odbudowę. Sprawdź: licówki poznań, proteza poznań

Leczenie niedrożności dróg łzowych przy pomocy technologii XR

Technologia XR, zastosowana podczas operacji w Szpitalu Miejskim w Poznaniu, umożliwiła trójwymiarową wizualizację struktury twarzoczaszki pacjentów. Ponadto, zapewniła chirurgom niezrównaną orientację przestrzenną w porównaniu z tradycyjnymi metodami diagnostycznymi. Specjalne okulary holograficzne, noszone przez chirurga, wyświetlały obrazy 3D. To z kolei umożliwiło precyzyjne zlokalizowanie i ocenę stanu worka łzowego oraz innych struktur anatomicznych.

Dr Rafał Nowak, okulista i główny wykonawca zabiegu, podkreśla znaczące korzyści płynące z zastosowania nowoczesnych technologii, które znacznie zwiększają precyzję i bezpieczeństwo operacji. Dzięki temu pacjenci mogą oczekiwać szybszej i mniej obciążającej rekonwalescencji.

Podczas operacji zespół lekarski korzystał również z możliwości zdalnych konsultacji z renomowanymi specjalistami zarówno z Polski, jak i zagranicy. To stanowi doskonały przykład skutecznego wykorzystania cyfrowych narzędzi w medycynie.

Zmagasz się z kontuzją bądź inną dolegliwością cielesną? Polecamy kontakt z wykwalifikowanym fizjoterapeutą, Szymonem Budnikiem. Specjalista udzieli Ci pomocy w ramach usług masaż Poznań i fizjoterapia Poznań.

Sukces przeprowadzanych operacji!

Sukces obu operacji otwiera nowe możliwości dla pacjentów cierpiących na podobne dolegliwości, stanowiąc dowód na rozwój polskiej okulistyki w kierunku wykorzystania najnowszych osiągnięć technologicznych. Ponadto, szpital im. Józefa Strusia potwierdza swoją pozycję jako lider innowacji medycznych.

To istotny krok naprzód w medycynie, który, jak podkreślają specjaliści, może znacząco poprawić jakość życia pacjentów, oferując im nowoczesne i skuteczniejsze metody leczenia. Szpital zapowiada dalsze inwestycje w zaawansowane technologie, co z pewnością przyniesie kolejne korzyści dla pacjentów.

Twoje zęby potrzebują profesjonalnej odbudowy? Skontaktuj się z kliniką stomatologiczną ze Szczecina i poznaj rewolucyjne rozwiązanie stomatologiczne – implanty zębów szczecin!