Lech Poznań rozpoczął drugą fazę sezonu PKO Ekstraklasy z mocnym impetem, zdobywając znaczące zwycięstwo 2:0 nad Zagłębiem Lubin. Dzięki trafieniom Filipa Szymczaka i Radosława Murawskiego, drużyna ta umocniła swoją pozycję w walce o mistrzostwo. Wypierając Legię Warszawa na rzecz własnego awansu w tabeli ligowej. Spotkanie, które odbyło się po długiej przerwie zimowej, przyciągnęło uwagę ponad 18 tysięcy kibiców, którzy z pasją śledzili każdy moment na boisku.

Przeczytaj również: Nadciąga wezbranie. Warta w Poznaniu podnosi się do stanu ostrzegawczego

Chciałabyś podkreślić swoje naturalne piękno bądź zredukować drobne niedoskonałości? Zachęcamy do przyjrzenia się usługą medycyna estetyczna Poznań. Wśród gamy dostępnych zabiegów znajdziesz m. in. blizny Poznań i leczenie trądziku Poznań.

Lech Poznań – Zagłębie Lublin – przebieg meczu

Mimo absencji kluczowych graczy, takich jak Mikael Ishak i Kristoffer Velde, Lech prezentował determinację i zgranie zespołowe od pierwszych minut spotkania. Filip Szymczak już w 3. minucie wykorzystał podanie od Adriela Ba Loui, wprowadzając piłkę do siatki po błędzie obrony Zagłębia.

Następne minuty nie przyniosły przyspieszenia tempa gry ze strony Lecha. Jednak to Zagłębie częściej kontrolowało piłkę, nie potrafiąc jednak wykorzystać swoich okazji. W 51. minucie to Zagłębie miało najlepszą szansę na zdobycie gola. Jednakże, Tomasz Pieńko nie trafił do siatki z bliskiej odległości.

Kontuzje Adriela Ba Loui i Antonio Milića osłabiły nieco drużynę, ale nie powstrzymały jej dążenia do zwycięstwa. W 73. minucie Radosław Murawski, po podaniu od Filipa Marchwińskiego, zapewnił drugiego gola dla Lecha, ugruntowując ich prowadzenie.

Mecz zakończył się dziewięcioma minutami doliczonego czasu, podczas którego emocje na trybunach osiągnęły zenit. Zwłaszcza kiedy kibice Zagłębia dwukrotnie przerwali grę, używając pirotechniki.

Zmagasz się z problemami jamy ustnej? Zastanawiasz się czy usunięcie zęba Poznań będzie konieczne? Stomatolog Poznań zaoferuje Ci jego odbudowę. Sprawdź: licówki poznań, proteza poznań

Lech Poznań – dziesiąty triumf sezonu

To dziesiąte zwycięstwo w sezonie umocniło pozycję Lecha Poznań jako poważnego kandydata do tytułu. Z jednym punktem przewagi nad Legią Warszawa, Lech ma teraz okazję do awansu na drugie miejsce w tabeli, gdy w następnej kolejce zmierzy się z Jagiellonią Białystok.

Na dobrą frekwencję na meczu przyczyniła się z pewnością łaskawa pogoda. Dodatkowo, wielu kibiców było ciekawych powrotu na ławkę trenerską Mariusza Rumaka, który po 9,5 roku ponownie prowadził Kolejorza. Warto również zaznaczyć, że w sporej liczbie na stadionie zgromadzili się fani Zagłębia Lubin (ponad 1000 osób), którzy zostali wsparci przez sympatyków trzecioligowego Zawiszy Bydgoszcz, przy czym kibice obu klubów utrzymują bardzo dobre stosunki.

Zmagasz się z kontuzją bądź inną dolegliwością cielesną? Polecamy kontakt z wykwalifikowanym fizjoterapeutą, Szymonem Budnikiem. Specjalista udzieli Ci pomocy w ramach usług masaż Poznań i fizjoterapia Poznań.