Minister Sprawiedliwości Adam Bodnar podjął decyzję! Zawiesił prezesa Sądu Okręgowego w Poznaniu, Daniela Jurkiewicza, oraz wiceprezesa, Michała Inglota, w pełnieniu ich funkcji. Co więcej, obowiązki prezesa tymczasowo przejął sędzia Tomasz Kosmalewicz, dotychczasowy wiceprezes.

Decyzja o zawieszeniu prezesa i wiceprezesa została podjęta po wystosowaniu przez Ministerstwo Sprawiedliwości informacji do Kolegium Sądu Okręgowego w Poznaniu w sprawie planowanego odwołania obu sędziów z ich funkcji. Jednakże, głosowanie w tej sprawie odbędzie się na kolegium sądu w poniedziałek (26 lutego) o godzinie 14. Ostateczna decyzja w tej sprawie będzie należała do Ministra Sprawiedliwości.

Przeczytaj również: Tramwaje na PST nadal „wężykują”

Zastanawiasz się w jaki sposób możesz podkreślić swoje piękno? Zachęcamy do skorzystania z usług medycyna estetyczna Poznań. W ramach oferty: kwas hialuronowy poznań, peeling poznań i wiele więcej.

Minister Sprawiedliwości powołuje się na przepisy

Jak czytamy w komunikacie Sądu Okręgowego w Poznaniu, zawieszenie Jurkiewicza i Inglota w pełnieniu funkcji nastąpiło zgodnie z przepisami prawa o ustroju sądów powszechnych, na podstawie art. 27 § 3 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r.

Obowiązki prezesa pełni teraz sędzia Tomasz Kosmalewicz, który dotychczas był jednym z wiceprezesów sądu. Zgodnie z komunikatem, pełnienie tej funkcji przez Kosmalewicza będzie trwać do dnia 22 sierpnia 2024 r.

Decyzja Ministerstwa Sprawiedliwości ma związek z sytuacją w Sądzie Okręgowym w Poznaniu. Odnotowano ją już na początku lutego, kiedy 112 sędziów tego sądu podpisało „wotum nieufności” wobec prezesa Daniela Jurkiewicza. O sprawie informował ministra sprawiedliwości prezes sądu apelacyjnego, Krzysztof Józefowicz.

Zależy Ci na tym, aby uzupełnić braki w swoim uzębieniu? Rekomendujemy usługi dentysta Poznań, w ramach których wykonasz protezy poznań, most całkowity poznań i wiele więcej.

Planuje się głosowanie

Oczekuje się, że decyzja o dalszych losach prezesa i wiceprezesa Sądu Okręgowego w Poznaniu oraz sytuacji w samym sądzie będzie poddana głosowaniu i ocenie w najbliższych dniach. Wraz z dalszymi krokami Ministerstwa Sprawiedliwości w tej sprawie.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.