CK Zamek w Poznaniu prezentuje niezwykłą wystawę poświęconą programowi „Teatr powszechny”, który od lat współtworzą osoby z niepełnosprawnościami. To nie tylko sztuka, lecz także pretekst do rozmów na temat normatywności w teatrze i życiu codziennym.

Przeczytaj również: Pomidorowy prąd. Rewolucja energetyczna na wielkopolskich polach

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.

W CK Zamek wyjątkowa wystawa

W CK Zamek w Poznaniu można obecnie podziwiać fotografie z czternastu spektakli teatralnych zespołów „Teatru powszechnego”. Na wystawie znalazły się ujęcia ze spektakli Teatru Pod Fontanną, Teatru Klucz oraz grupy teatralnej Jest jak jest. „Teatr powszechny” to autorski projekt CK Zamku, realizowany od 2016 roku, którego celem jest promowanie twórczości i zaangażowania osób z niepełnosprawnościami w życie kulturalne.

Rzecznik prasowy CK Zamku, Maja Męczykalska, podkreśla wagę tego programu w kontekście dyskursu o obecności osób z niepełnosprawnościami w sztukach performatywnych. „Teatr powszechny” nie tylko kreuje nowe przestrzenie dla twórczości artystycznej. Również angażuje społeczeństwo w refleksję nad przyjętymi normami w teatrze i życiu codziennym.

Zależy Ci na tym, aby podtrzymać swoje naturalne piękno? Rekomendujemy usługi medycyny estetyczna Poznań. Sprawdź: kwas hialuronowy poznań, korekta nosa poznań

Wystawa w CK Zamek w ramach programu ,,Teatr powszechny”

W ramach programu „Teatr powszechny” odbywają się premiery, spektakle zespołów zamkowych oraz gościnne występy kolektywów z całego świata. Organizowane są także spotkania z artystami, warsztaty, laboratoria i panele dyskusyjne, aby promować aktywne uczestnictwo osób z niepełnosprawnościami w kulturze.

Wystawa fotograficzna, będąca częścią projektu „Obecność” i dofinansowana z Funduszy norweskich i EOG, prezentuje zapis wizualny czternastu spektakli, które stanowią dorobek zespołów zamkowych. Uchwycone momenty ukazują bogactwo emocji, talent oraz różnorodność form teatralnych, które tworzą niezwykłą mozaikę sztuki i życia.

Potrzebujesz pomocy stomatologicznej? Zobacz: Dentysta Poznań. Wśród szeregu dostępnych usług: poznań ekstrakcja zęba, leczenie kanałowe poznań

Zachęcamy do udziału!

Wystawa będzie dostępna dla publiczności do 1 kwietnia w Holu Wielkim w CK Zamku w Poznaniu, a wstęp będzie bezpłatny. To nie tylko okazja do zanurzenia się w świat teatru, lecz także do refleksji nad społecznymi normami i otwartością na różnorodność. CK Zamek zachęca wszystkich do odwiedzenia wystawy i wsparcia sztuki, która przekracza wszelkie granice.

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika