W ostatnich dniach Poznań był świadkiem znaczącego wydarzenia dla polskiego systemu opieki zdrowotnej. Minister Zdrowia, Izabela Leszczyna, pojawiła się na targach SALMED, aby ogłosić rekordowe inwestycje dla służby zdrowia. Szczególnie skoncentrowane na placówkach zlokalizowanych w regionach o niskiej gęstości zaludnienia.

Przeczytaj również: Zbliża się Jarmark Wielkanocny. Kilkumetrowa palma na pl. Wolności

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.

Czego dotyczą inwestycje dla służby zdrowia?

Według Ministerstwa Zdrowia, ponad miliard złotych zostanie przekazane do poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ) w Poznaniu. Z tej kwoty, blisko 80% pochodzi z funduszy Unii Europejskiej, a pozostała część z krajowego budżetu. Narodowy Fundusz Zdrowia będzie odpowiedzialny za rozdział tych środków, które będą przeznaczone na rozwój infrastruktury. Ponadto, na zakup sprzętu medycznego, modernizację pomieszczeń oraz wsparcie systemów informatycznych.

Projekt, realizowany w ramach programu FEniKS, ma na celu nie tylko poprawę dostępności do opieki zdrowotnej, ale również rozwój opieki koordynowanej w obszarze podstawowej opieki zdrowotnej (POZ). Minister Leszczyna podkreśliła, że inicjatywa ma szczególnie pomóc placówkom medycznym w regionach, gdzie pacjenci często mają utrudniony dostęp do świadczeń medycznych.

Chciałabyś podkreślić swoje naturalne piękno bądź zredukować drobne niedoskonałości? Zachęcamy do przyjrzenia się usługą medycyna estetyczna Poznań. Wśród gamy dostępnych zabiegów znajdziesz m. in. blizny Poznań i leczenie trądziku Poznań.

Inwestycje dla służby zdrowia – program

Jednym z kluczowych elementów programu jest wsparcie dla nowych inicjatyw w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej. Co oznacza, że nawet placówki dopiero planujące swoje powstanie mogą ubiegać się o środki. Ponadto, opieka koordynowana będzie promowana jako sposób zapewnienia pacjentom szerszego dostępu do diagnostyki i specjalistycznej opieki.

Profesor Agnieszka Mastalerz-Migas, konsultantka krajowa w dziedzinie medycyny rodzinnej, podkreśliła znaczenie opieki koordynowanej w systemie ochrony zdrowia. Dzięki temu podejściu pacjenci mogą korzystać z różnorodnych badań diagnostycznych i konsultacji specjalistycznych pod opieką swojego lekarza rodzinnego lub lekarza POZ.

Potrzebujesz pomocy stomatologicznej? Zobacz: Dentysta Poznań. Wśród szeregu dostępnych usług: poznań ekstrakcja zęba, leczenie kanałowe poznań

Podsumowanie

Pierwszy nabór wniosków planowany jest na jesień tego roku. NFZ zapewni wsparcie w procesie składania wniosków poprzez organizację webinarów oraz udzielanie informacji telefonicznie.

Inwestycje te mają zasadnicze znaczenie dla poprawy jakości i dostępności opieki zdrowotnej w Polsce, szczególnie w regionach dotkniętych problemami z dostępem do usług medycznych. Dzięki tym środkom, placówki medyczne będą mogły rozwijać się i lepiej odpowiadać na potrzeby swoich pacjentów.

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika