Zakłady H. Cegielski, jedna z najważniejszych ikon przemysłowych miasta, znalazły się w trudnej sytuacji finansowej, co skłania władze Poznania do działania. Prezydent Jacek Jaśkowiak zadeklarował gotowość podjęcia działań mających na celu uratowanie tej legendarnej firmy przed upadkiem.

Przeczytaj również: Millennium Docs Against Gravity. Największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce powraca do Poznania

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.

Jakie problemy mają zakłady H. Cegielski?

Wypowiadając się na wtorkowej konferencji prasowej, Jaśkowiak wyraził troskę o los zakładów H. Cegielski-Poznań S.A., które od dłuższego czasu borykają się z problemami finansowymi. Rezygnacja z funkcji prezesa przez Elżbietę Wawrzynkiewicz wskazuje na trudną sytuację w firmie, która od ubiegłego roku należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Zależy Ci na tym, aby podtrzymać swoje naturalne piękno? Rekomendujemy usługi medycyny estetyczna Poznań. Sprawdź: kwas hialuronowy poznań, korekta nosa poznań

Prezydent Jaśkowiak chce przejąć zakłady H. Cegielski

Prezydent Jaśkowiak nie ukrywa swojego zaniepokojenia, oskarżając partię rządzącą o doprowadzenie „ikony Poznania” do kryzysu finansowego. Przypomniał, że w ciągu ostatnich lat zakłady odnotowały znaczne straty. 56 milionów złotych w 2022 roku i 30 milionów złotych w 2023 roku. Jaśkowiak, który sam miał okazję pracować w tych zakładach w ramach praktyk szkolnych, wyraził determinację w dążeniu do uratowania tej ważnej dla miasta instytucji.

Jednocześnie prezydent podkreślił, że miasto Poznań ma doświadczenie w zarządzaniu mieniem komunalnym. Co zostało udowodnione przez sprawne działanie miejskich spółek, takich jak MTP, Aquanet i Modertrans. W związku z tym Jaśkowiak nie widzi przeszkód, aby miasto przejęło kontrolę nad zakładami H. Cegielski-Poznań, jeśli ma to pomóc uniknąć ich upadku.

Zmagasz się z problemami jamy ustnej? Zastanawiasz się czy usunięcie zęba Poznań będzie konieczne? Stomatolog Poznań zaoferuje Ci jego odbudowę. Sprawdź: licówki poznań, proteza poznań

Czy działania prezydenta mają szansę przynieść skutki?

Dotychczasowe rozmowy prezydenta z byłym prezesem spółki oraz wicepremierem Krzysztofem Gawkowskim dotyczyły możliwości przejęcia zakładów przez miasto. Jaśkowiak zaznaczył, że takie działanie byłoby zgodne z dotychczasową polityką samorządu, który już wcześniej zadbał o inne ważne symbole miasta, takie jak Stary Rynek i ulica Święty Marcin.

W przypadku ewentualnego przejęcia zakładów, Jaśkowiak widzi możliwość wykorzystania ich obecnych zasobów i kompetencji pracowników w celu rozwinięcia produkcji, zwłaszcza w dziedzinie zbrojeniowej. Podkreślił także sukcesy firmy w zwiększaniu udziału w rynku tramwajów, co stanowi potencjalną perspektywę rozwoju dla przyszłości zakładów H. Cegielski-Poznań.

Zmagasz się z kontuzją bądź inną dolegliwością cielesną? Polecamy kontakt z wykwalifikowanym fizjoterapeutą, Szymonem Budnikiem. Specjalista udzieli Ci pomocy w ramach usług masaż Poznań i fizjoterapia Poznań.

Podsumowanie

W obliczu zagrożenia upadkiem jednej z najbardziej znaczących instytucji przemysłowych miasta, Poznań mobilizuje się do działania, mając nadzieję na pozytywne rozwiązanie tej sytuacji i zachowanie dziedzictwa przemysłowego, które od lat stanowi nieodłączną część tożsamości tego regionu.

Jesteś zainteresowany pozyskiwaniem energii z naturalnych procesów? Zależy Ci na oszczędności, a przy tym ochronie środowiska? Skontaktuj się z Energonautami. To specjaliści biegle poruszający się w świecie energii!