W dzisiejszym świecie sztuczna inteligencja staje się coraz bardziej obecna w naszym życiu. Nie dziwi więc fakt, że odgrywa ona coraz większą rolę także w dziedzinie sztuki i kreatywności. Festiwal Animator 2024 odbędzie się w dniach 25-30 czerwca w Kinie Muza. Ponadto, w innych lokalizacjach w centrum Poznania. Postanowił w tym roku skoncentrować się właśnie na tej tematyce.

Przeczytaj również: Poznań – „Samorząd Przyjazny Kobietom”. Przyjazne środowisko dla wszystkich

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.

Na czym skupi się festiwal Animator 2024

Pod hasłem „Sztuczna Intuicja”, programatorzy festiwalu pragną zgłębić wpływ narzędzi sztucznej inteligencji na proces twórczy oraz związane z nim relacje. Chcą otworzyć dyskusję nad zmieniającym się pojęciem tożsamości człowieka w kontekście wyrazu artystycznego.

Wykorzystanie sztucznej inteligencji nie ogranicza się już jedynie do wykonywania zadań rutynowych czy analizowania danych. Obecnie AI potrafi kreować teksty, obrazy, a nawet filmy w podstawowym zakresie. W tegorocznej edycji Animatora, sztuczna inteligencja zostanie wykorzystana nie tylko jako narzędzie, ale także jako partner w procesie twórczym.

Chciałabyś podkreślić swoje naturalne piękno bądź zredukować drobne niedoskonałości? Zachęcamy do przyjrzenia się usługą medycyna estetyczna Poznań. Wśród gamy dostępnych zabiegów znajdziesz m. in. blizny Poznań i leczenie trądziku Poznań.

Co wydarzy się podczas festiwalu Animator 2024?

W ramach festiwalu, AI odegra kluczową rolę nawet w samym wizerunku wydarzenia. Do współpracy w projekcie identyfikacji festiwalu zaproszono Jakuba de Barbaro, który specjalizuje się w budowaniu wrażliwości społecznej oraz ekologii cyfrowej. Jego praca koncentruje się na łączeniu sztuki z technologią, co idealnie wpisuje się w ideę tegorocznego hasła przewodniego festiwalu.

Projekt identyfikacji festiwalu Animator 2024 składa się z kilkudziesięciu wygenerowanych wizerunków transgatunkowych zwierzęcych postaci, które skrywają w sobie kształt sygnetu festiwalu. Jakub de Barbaro wykorzystał do tego celu oprogramowanie Artbreedr.com. Ponadto, modele biologiczne i futrzane obrazy stworzone przez Xandera Steenbrugge’a i arfa.dev, odpowiednio. Wygenerowane portrety futrzaków trenowano przy użyciu architektury StyleGAN2 firmy nVidia. Zbiór danych szkoleniowych składał się z ponad 55 tysięcy obrazów przetworzonych przy użyciu niestandardowej sieci YOLOv3.

Animator 2024 ma na celu nie tylko pokazać możliwości sztucznej inteligencji w dziedzinie kreatywności, ale również podkreślić potrzebę odpowiedzialnego wykorzystania tych technologii. Ostateczne obrazy zostały przeskalowane do wysokiej rozdzielczości i odszumione przy użyciu Waifu2x. Co podkreśla staranność i zaangażowanie projektantów w tworzenie unikalnej identyfikacji festiwalu.

Potrzebujesz pomocy stomatologicznej? Zobacz: Dentysta Poznań. Wśród szeregu dostępnych usług: poznań ekstrakcja zęba, leczenie kanałowe poznań

Podsumowanie

Festiwal Animator 2024 obiecuje być nie tylko miejscem prezentacji najnowszych osiągnięć w dziedzinie animacji, ale także platformą do dyskusji nad przyszłością kreatywności w dobie sztucznej inteligencji. Program festiwalu oraz sprzedaż biletów zostaną udostępnione od początku czerwca, więc wszyscy zainteresowani będą mieli szansę uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.