Brama Poznania, ikoniczna atrakcja zlokalizowana na Ostrowie Tumskim, obchodzi w tym roku swoje okrągłe urodziny. To multimedialne muzeum, które od lat wciąż zachwyca odwiedzających, opowiadając historię początków państwa polskiego w innowacyjny sposób. Majówka będzie pełna wyjątkowych atrakcji dla wszystkich – od najmłodszych po tych nieco starszych.

Przeczytaj również: Akcja zbierania deszczówki w Poznaniu może Ci się opłacić

Potrzebujesz zarejestrować firmę, lecz nie masz dogodnej lokalizacji? Sprawdź: Wirtualne biuro Poznań.

Brama Poznania – co przygotowali organizatorzy?

Rozpoczynając świętowanie 10. urodzin już 1 maja, organizatorzy przygotowali bogaty program, który będzie trwał przez kilka dni. Anna Furmanowska, liderka zespołu ds. promocji, zapowiada niezapomniane wydarzenia, w tym oprowadzania tematyczne, koncerty rodzinne i unikalne doświadczenia na dachu Bramy Poznania.

Pierwszy dzień jubileuszu zacznie się od premiery urodzinowej wystawy, która przeniesie nas w podróż od marzeń do rzeczywistości Bramy Poznania. Wstęp na wystawę będzie bezpłatny, a dla najmłodszych przewidziano także magiczne animacje na Magicznym Dywanie. Ponadto, wieczorem, o godzinie 16, wszyscy będą mogli delektować się koncertem Kapeli Towarzyskiej w amfiteatrze Bramy Poznania.

Zależy Ci na tym, aby podtrzymać swoje naturalne piękno? Rekomendujemy usługi medycyny estetyczna Poznań. Sprawdź: kwas hialuronowy poznań, korekta nosa poznań

Co na drugi i trzeci dzień obchodów przygotowała Brama Poznania?

Drugiego dnia jubileuszu będzie można podziwiać ekspozycje, w tym czasową wystawę „Co potrafi lądolód?”, która zapewni fascynującą podróż w świat lodowych zjawisk. Dla najmłodszych będą także warsztaty krawieckie z bohaterem wystawy – Svenem Lądolodem. Wieczorem będzie okazja do odkrycia nowej ekspozycji „Pod wodą. Powodzie w Poznaniu” oraz poznanie najskrytszych tajemnic Bramy o godzinie 17:00.

Trzeci dzień będzie poświęcony ochronie środowiska, a uczestnicy będą mieli okazję poznać otaczającą przyrodę wzdłuż „Ścieżki EkoEdukacji” oraz uczestniczyć w spacerze „Cybina Warta Poznania”. W programie znajdą się również warsztaty „Dzikie gary” dla miłośników gotowania oraz „Spotkanie w ogrodzie”, które pozwoli zgłębić tajemnice etnobotaniki.

Chcesz zadbać o stan swojego uzębienia? Dzięki usługom dentysta Poznań jest to możliwe! Sprawdź: proteza poznań, endodoncja poznań, poznań ekstrakcja zęba.

4 i 5 maja wyjątkowe wydarzenia!

Czwarty dzień urodzin będzie jednocześnie świętem Ostrowa Tumskiego. Zaplanowano spacery po Ostrowie Tumskim oraz warsztaty fotografii mobilnej.

Ostatniego dnia jubileuszu Brama Poznania skupi się na Śródce. Planowane są wyprawy dla rodzin z dziećmi, spacery po Śródce oraz warsztaty miejskiego szkicowania – „urban sketching”. Wieczorem, o godzinie 17:00, dla najmłodszych zaplanowany jest spektakl muzyczny „Pszczoły to mistrzynie”.

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika

Podsumowanie

Jubileusz Bramy Poznania to nie tylko okazja do świętowania, ale także czas na refleksję nad bogatą historią i kulturą miasta Poznań. Dla mieszkańców i turystów to wyjątkowa okazja, by wziąć udział w fascynującej podróży przez przeszłość i teraźniejszość tego niezwykłego miejsca na mapie Polski.

Jesteś zainteresowany pozyskiwaniem energii z naturalnych procesów? Zależy Ci na oszczędności, a przy tym ochronie środowiska? Skontaktuj się z Energonautami. To specjaliści biegle poruszający się w świecie energii!