Okolice Warty w Poznaniu są niezwykłym miejscem, które przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów. Już za tydzień, w sobotę 18 maja, mieszkańcy i turyści będą mieli okazję doświadczyć niecodziennej atrakcji – wypłynięcia tramwajem wodnym. To tylko jedna z wielu atrakcji, jakie czekają nad brzegami Warty w tym sezonie letnim. Tramwaj wodny – jaki ma rozkład wypłynięć?

Przeczytaj również: Pionierskie badania nad boreliozą u dzieci w Wielkopolsce

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.

Tramwaj wodny. Atrakcja dla mieszkańców i turystów

Co roku na Warcie, w sezonie letnim, pojawia się tramwaj wodny, który zapewnia wyjątkowe doznania. Pierwszy rejs w tym roku odbędzie się właśnie 18 maja. Tramwaj będzie kursował w każdy weekend, co stwarza doskonałą okazję dla mieszkańców i turystów do eksploracji uroków Poznania z perspektywy wody.

Podróż tramwajem wodnym będzie niezapomnianym przeżyciem. Trasy obejmują podróże z przystanku przy Katedrze do mostu w Koziegłowach i z powrotem, oraz dłuższe rejsy w kierunku południowym, od Katedry do mostu kolejowego na Starołęce. Sobotnie rejsy rozpoczynają się o godzinach 11:00 i 17:00, a niedzielne o 14:00.

Prowadzisz firmę budowlaną i poszukujesz dla niej pracowników? Mig construction zrobią to za Ciebie! Rekrutacja pracowników zza granicy to ich specjalność. Załatwią za Ciebie wszelkie formalności, a ty dostaniesz zgrany zespół wykwalifikowanych specjalistów danej dziedziny. Skontaktuj się, aby poznać ofertę.

Tramwaj wodny – wodne i lądowe atrakcje nad Wartą

Od 1 czerwca dostępna będzie również możliwość darmowego cumowania łodzi w tymczasowej przystani rzecznej. Ponadto, będzie możliwość wypożyczenia motorówek, co stwarza doskonałą okazję do podziwiania uroków Poznania z innej perspektywy. Warunkiem wypożyczenia motorówki jest ukończone 18 lat oraz posiadanie ważnego dowodu osobistego.

Dla tych, którzy wolą trzymać się lądu, nad brzegiem Warty będą organizowane liczne atrakcje, takie jak koncerty, warsztaty czy wystawy. W planach znajduje się również strefa gastronomiczna i wypoczynkowa, które zapewnią idealne miejsce do relaksu i spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Poszukujesz mebli, aby urządzić swoje biuro? Meble biurowe Poznań – ergonomia i design w jednym! 

Kontakt z naturą i rekreacja nad Wartą

Okolice Warty są nie tylko miejscem atrakcji, ale również bogatym ekosystemem, który warto poznać. Spacerując ścieżką przyrodniczą, można odkryć 12 oznakowanych punktów, z których każdy dotyczy innego zagadnienia związanego z okolicznym ekosystemem. Warto również odwiedzić Rzeczny Ogród Ekoedukacji oraz Eksperymentalny Ogród Dziedzictwa, które oferują ciekawe atrakcje edukacyjne.

Sezon letni to również czas na grillowanie i biwakowanie nad Wartą. Oczywiście, należy pamiętać o odpowiedzialnym korzystaniu z terenu, dbając o czystość i porządek. Dla miłośników grillowania, w okolicy znajdują się wyznaczone miejsca, gdzie można bezpiecznie rozpalić ognisko i spędzić czas na świeżym powietrzu.

Zastanawiasz się, jak mógłbyś zaoszczędzić, a przy tym dbać o ochronę środowiska?  Skontaktuj się z Energonautami. Ci specjaliści od świata energii, mają w swojej ofercie doradztwo w zakresie wyboru energooszczędnych usług, takich jak, np. pompa ciepła poznań czy fotowoltaika Poznań

Podsumowanie

Wypłynięcie tramwajem wodnym w Poznaniu to niezwykła okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i odkrycia uroków miasta z innej perspektywy. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na rejs tramwajem wodnym, czy też planujesz spędzić czas nad brzegiem Warty, czeka Cię niezapomniana przygoda w sercu Poznania.