Koreańskie czołgi K2, które miały być produkowane w Wielkopolskich Zakładach Motoryzacyjnych, ostatecznie nie zobaczą światła dziennego w Poznaniu. Informację tę przekazał Dziennik Gazeta Prawna, co wywołało wiele dyskusji i spekulacji na temat przyszłości zakładu. Jednak Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) postanowiła rozwiać wątpliwości i wyjaśnić sytuację w oficjalnym oświadczeniu przesłanym do mediów.

Przeczytaj również: Noc Muzeów 2024. Niezwykła noc pełna kultury i historii

Zastanawiasz się, jak mógłbyś zaoszczędzić, a przy tym dbać o ochronę środowiska?  Skontaktuj się z Energonautami. Ci specjaliści od świata energii, mają w swojej ofercie doradztwo w zakresie wyboru energooszczędnych usług, takich jak, np. pompa ciepła poznań czy fotowoltaika Poznań

Skąd wiadomo, że czołgi K2 przestaną być produkowane w Poznaniu?

Według informacji podanych przez Dziennik Gazeta Prawna, szef PGZ zdecydował o przeniesieniu produkcji czołgów K2 na teren Śląska. Nowy prezes PGZ, Krzysztof Trofiniak, podczas konferencji Defence24 Days przyznał, że produkcja K2 jest zadaniem o ogromnym wyzwaniu, przekraczającym możliwości poznańskiego zakładu, który zatrudnia 350 osób i dysponuje ograniczonym terenem do rozbudowy.

Oświadczenie Zarządu PGZ S.A. miało na celu uspokojenie opinii publicznej wobec pojawiających się plotek dotyczących lokalizacji produkcji czołgów K2. Zarząd podkreślił, że projekt produkcji czołgów K2L jest tak ogromny, że żaden zakład zatrudniający 350 osób nie byłby w stanie samodzielnie sprostać temu wyzwaniu. Nie wykluczono jednak udziału Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych S.A. czy zakładów H. Cegielskiego S.A. w projekcie produkcji czołgów K2L.

Poszukujesz mebli, aby urządzić swoje biuro? Meble biurowe Poznań – ergonomia i design w jednym! 

Kto będzie produkował czołgi K2?

PGZ podkreśliło również, że w programie produkcji czołgów K2 weźmie udział wiele spółek, w tym również z terenu Śląska. Prezes Trofiniak podkreślił, że w branży przemysłu zbrojeniowego realizacja tak dużego kontraktu wymagać będzie współpracy zarówno z sektorem publicznym, jak i prywatnym. Dominującym podmiotem w tym projekcie będzie Polska Grupa Zbrojeniowa S.A.

Prowadzisz firmę budowlaną i poszukujesz dla niej pracowników? Mig construction zrobią to za Ciebie! Rekrutacja pracowników zza granicy to ich specjalność. Załatwią za Ciebie wszelkie formalności, a ty dostaniesz zgrany zespół wykwalifikowanych specjalistów danej dziedziny. Skontaktuj się, aby poznać ofertę.

Podsumowanie

Oświadczenie zarządu PGZ ma na celu rozwianie nieporozumień i spekulacji dotyczących przyszłości produkcji czołgów K2 w Polsce. Wszelkie interpretacje sugerujące, że Poznański Zakład Straci Możliwość Produkcji K2PL są błędne i nieuprawnione, a decyzja o lokalizacji produkcji nie została jeszcze podjęta.

Zmagasz się z kontuzją bądź inną dolegliwością cielesną? Polecamy kontakt z wykwalifikowanym fizjoterapeutą, Szymonem Budnikiem. Specjalista udzieli Ci pomocy w ramach usług masaż Poznań i fizjoterapia Poznań.