Poznań staje się centrum sztuki wizualnej dzięki Poznań Visual Park. Największemu parkowi sztuki w Polsce i jednocześnie największemu parkowi tego typu w Europie, który znajduje się nad malowniczym Jeziorem Strzeszyńskim. To miejsce, gdzie każdy może bezpłatnie zbliżyć się do sztuki i cieszyć się jej pięknem.

Przeczytaj również: Tramwaj wodny wypłynie już za tydzień

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika

Innowacyjny projekt Poznań Visual Park

Innowacyjny projekt Poznań Visual Park jest unikatowym ośrodkiem promującym współczesną sztukę przestrzenną w Polsce. Inspirujący park rzeźby i obiektów artystycznych przyciąga zarówno turystów, jak i mieszkańców. Oferując im możliwość swobodnego kontaktu ze sztuką oraz nauki i rozwoju poprzez edukację artystyczną.

Katarzyna Jankowiak-Gumna, kuratorka ABC Gallery i Poznań Visual Park, podkreśla, że Poznań ma silne atuty w dziedzinie sztuki wizualnej i przestrzeni publicznej. Visual Park, będący największym parkiem tego typu w Polsce, oferuje możliwość nieprzymuszonego obcowania ze sztuką każdemu, kto odwiedza Jeziorko Strzeszyńskie. Nieogrodzone tereny parku zachęcają do swobodnego eksplorowania i odkrywania sztuki. Bez względu na zainteresowania czy poziom wiedzy na temat sztuki współczesnej.

Poszukujesz pracy budowlanej na terenie naszego kraju? Mig construction pomogą Ci ją znaleźć. Aktualnie trwa rekrutacja pracowników! Sprawdź: Rekrutacja pracowników zza granicy. Skontaktuj się, aby poznać ofertę!

Poznań Visual Park – wydarzenia towarzyszące

Festiwal muzyczny Enter Enea, jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń kulturalnych w Poznaniu, inauguruje swoją edycję sztukami wizualnymi. W tym roku, we współpracy z Krzysztofem Maniakiem z Tuchowa, festiwal zaprezentuje pracę artystyczną nawiązującą do prehistorii człowieka i motywu wędrówki. Krzysztof Mania, czerpiąc inspirację z rysunków pozostawionych przez wczesne plemiona, tworzy pracę ziemną, której tytuł odwołuje się do współrzędnych geograficznych. To jedno z wielu fascynujących wydarzeń, które czekają na odwiedzających park.

Park rzeźby w Poznaniu rozwija się dynamicznie, oferując coraz to nowe doznania artystyczne. Tegoroczna edycja festiwalu będzie towarzyszyć wydarzenie performatywne, podczas którego 1000 ton ziemi zostanie ukształtowane w imponujący kopiec. To kolejna atrakcja, która wpisuje się w bogatą historię i tradycję Poznań Visual Park.

Poszukujesz mebli, aby urządzić swoje biuro? Meble biurowe Poznań – ergonomia i design w jednym! 

Podsumowanie

Poznań Visual Park to nie tylko miejsce sztuki, ale także przestrzeń do inspirujących spotkań i refleksji nad współczesnymi wyzwaniami. Ponadto, możliwością wyrażenia siebie poprzez sztukę. Jest to bez wątpienia jedno z najbardziej fascynujących miejsc w Polsce, które warto odwiedzić zarówno dla relaksu nad jeziorem, jak i dla kulturalnych doświadczeń w otoczeniu niezwykłych dzieł sztuki.

Zastanawiasz się, jak mógłbyś zaoszczędzić, a przy tym dbać o ochronę środowiska?  Skontaktuj się z Energonautami. Ci specjaliści od świata energii, mają w swojej ofercie doradztwo w zakresie wyboru energooszczędnych usług, takich jak, np. pompa ciepła poznań czy fotowoltaika Poznań