W poznańskiej dzielnicy Piątkowo pojawiła się nowa zieleń, dzięki inicjatywie mieszkańców i realizacji projektu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Blisko 120 drzew zostało posadzonych, a efekt tej wspólnej akcji to nie tylko estetyka, ale także poprawa zdrowia otoczenia i funkcjonalności miasta.

Przeczytaj również: Polska w obliczu narastającej suszy. Niski stan wody w Warcie alarmuje naukowców

Zastanawiasz się, jak mógłbyś zaoszczędzić, a przy tym dbać o ochronę środowiska?  Skontaktuj się z Energonautami. Ci specjaliści od świata energii, mają w swojej ofercie doradztwo w zakresie wyboru energooszczędnych usług, takich jak, np. pompa ciepła poznań czy fotowoltaika Poznań

Nowa zieleń dzięki głosom mieszkańców

Dzięki głosom mieszkańców na projekt „Zielone Fyrtle” udało się pozyskać 120 tysięcy złotych na nowe nasadzenia drzew wzdłuż ul. Szymanowskiego, po północnej stronie. Teraz w tym miejscu możemy podziwiać różnorodność gatunków, włączając w to wiązowce zachodnie, miłorzęby dwuklapowe, kasztanowce czerwone oraz topole białe. Inwestycja ta nie tylko poprawia estetykę okolicy, ale także wpływa na zdrowsze otoczenie dla mieszkańców.

Prowadzisz firmę budowlaną i poszukujesz dla niej pracowników? Mig construction zrobią to za Ciebie! Rekrutacja pracowników zza granicy to ich specjalność. Załatwią za Ciebie wszelkie formalności, a ty dostaniesz zgrany zespół wykwalifikowanych specjalistów danej dziedziny. Skontaktuj się, aby poznać ofertę.

Nowa zieleń na Piątkowie

W ramach tej inicjatywy, we współpracy z radnymi osiedlowymi z Piątkowa, drzewa zasadzono również w rejonie ulic Wojciechowskiego i Kurpińskiego. To kolejny krok w kierunku poprawy zieleni miejskiej i funkcjonalności przestrzeni publicznej. Drzewa nie tylko dodają uroku, ale również pełnią istotną rolę w poprawie jakości powietrza, regulacji mikroklimatu oraz wspieraniu różnorodności ekosystemów miejskich.

Nie można bagatelizować roli drzew w życiu miejskim. Oprócz oczywistych korzyści estetycznych, są one kluczowe dla zdrowia naszego miasta. Poprzez absorpcję szkodliwych substancji, produkcję tlenu, regulację mikroklimatu i zatrzymywanie wody deszczowej, drzewa odgrywają niezastąpioną rolę w tworzeniu zdrowszego i bardziej zrównoważonego środowiska miejskiego.

Poszukujesz mebli, aby urządzić swoje biuro? Meble biurowe Poznań – ergonomia i design w jednym! 

Podsumowanie

Inicjatywa posadzenia 120 nowych drzew w Piątkowie to tylko początek. Mieszkańcy i władze miasta powinni kontynuować działania na rzecz zielonego rozwoju, aby poprawić jakość życia w Poznaniu i przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego dla przyszłych pokoleń.

Zmagasz się z kontuzją bądź inną dolegliwością cielesną? Polecamy kontakt z wykwalifikowanym fizjoterapeutą, Szymonem Budnikiem. Specjalista udzieli Ci pomocy w ramach usług masaż Poznań i fizjoterapia Poznań.