Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Poznaniu wprowadza innowacyjne narzędzie, które może przynieść rewolucję w ratowaniu wzroku wcześniaków. Nowy symulator dla wcześniaków, będący jednym z czterech takich urządzeń na świecie, umożliwia lekarzom okulistom szkolenie się w diagnostyce. Ponadto, w leczeniu problemów z siatkówką oczu wcześniaków.

Przeczytaj również: Poznań Visual Park. Największy park sztuki w Europie otwiera swoje bramy

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika

Symulator dla wcześniaków od WOŚP

Symulator został zakupiony przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i dostarczony przez firmę Haag-Streit. To nowość w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Poznaniu, która może stanowić przełom w opiece nad wcześniakami z problemami związanych z narządem wzroku.

Poszukujesz pracy budowlanej na terenie naszego kraju? Mig construction pomogą Ci ją znaleźć. Aktualnie trwa rekrutacja pracowników! Sprawdź: Rekrutacja pracowników zza granicy. Skontaktuj się, aby poznać ofertę!

Jak działa symulator dla wcześniaków?

Główną częścią symulatora jest oftalmoskop, który połączony jest z hełmem i goglami, zakładanymi na głowę lekarza. Ponadto, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, w tym wirtualnej rzeczywistości, lekarze mogą praktykować badanie siatkówki oka wcześniaków. Symulator oddaje ruchy i płacz dziecka, co pozwala na realistyczne warunki treningowe. Lekarze najpierw przechodzą testy teoretyczne, a następnie praktyczne ćwiczenia, które są oceniane przez komputer.

Piotr Siedlecki z firmy ABJ Vision, dystrybutora urządzenia, podkreśla znaczenie specjalistycznego oprogramowania, które umożliwia skuteczne szkolenie lekarzy. Prof. Anna Gotz-Więckowska, kierownik Pracowni Chorób Narządu Wzroku Wcześniaków w szpitalu klinicznym, wyraża radość z wprowadzenia symulatora, podkreślając, że pozwala on uniknąć błędów popełnianych na pacjentach.

Poszukujesz mebli, aby urządzić swoje biuro? Meble biurowe Poznań – ergonomia i design w jednym! 

Dla kogo badania?

Badania na symulatorze są szczególnie istotne dla dzieci urodzonych z masą poniżej 1800 gramów, przed 33. tygodniem ciąży. Diagnoza i leczenie problemów z siatkówką oczu w tym okresie ma kluczowe znaczenie dla zachowania wzroku. Prof. Gotz-Więckowska zwraca uwagę na ograniczoną liczbę specjalistów w tej dziedzinie i nadzieję, że symulator umożliwi przeszkolenie większej liczby lekarzy, co przyczyni się do sprawniejszej opieki nad wcześniakami.

Symulator dla wcześniaków to krok naprzód w technologiach medycznych, który może przynieść realne korzyści dla najmłodszych pacjentów, poprawiając diagnozę i skuteczność leczenia problemów związanych z narządem wzroku w okresie noworodkowym.

Zastanawiasz się, jak mógłbyś zaoszczędzić, a przy tym dbać o ochronę środowiska?  Skontaktuj się z Energonautami. Ci specjaliści od świata energii, mają w swojej ofercie doradztwo w zakresie wyboru energooszczędnych usług, takich jak, np. pompa ciepła poznań czy fotowoltaika Poznań