Do Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu trafiły łóżka od Fundacji Ronalda McDonalda. Inicjatywa ma na celu zapewnienie rodzicom komfortowych warunków podczas pobytu z chorymi dziećmi w szpitalu. Umożliwiając im stałą obecność przy swoich pociechach.

Przeczytaj również: Nowa zieleń w Poznaniu. 120 nowych drzew dzięki inicjatywie mieszkańców

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.

Łóżka „Aby rodzina mogła być razem”

Fundacja Ronalda McDonalda, realizując swoją misję „Aby rodzina mogła być razem”, przekazała już 1466 łóżek do 97 szpitali w całej Polsce. Darowizna ta jest efektem wsparcia franczyzobiorców McDonald’s Polska, którzy finansują zakup łóżek.

Katarzyna Rodziewicz, Prezes Zarządu i Dyrektor Wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda, podkreśla: „Szpital przyjazny rodzinie zaczyna się od łóżka dla rodzica. Wspólnie z donatorami wspierającymi naszą misję, nie chcemy odkładać na później potrzeb dziecka-pacjenta i jego najbliższych. Przekazywane łóżka są wygodne, praktyczne, a przede wszystkim postawione blisko łóżka chorego dziecka. Fundacja Ronalda McDonalda zmienia w ten sposób rzeczywistość publicznych szpitali dziecięcych.”

Prowadzisz firmę budowlaną i poszukujesz dla niej pracowników? Mig construction zrobią to za Ciebie! Rekrutacja pracowników zza granicy to ich specjalność. Załatwią za Ciebie wszelkie formalności, a ty dostaniesz zgrany zespół wykwalifikowanych specjalistów danej dziedziny. Skontaktuj się, aby poznać ofertę.

Wsparcie lokalnych społeczności

Liczba przekazywanych łóżek zależy od zaangażowania donatorów, Przyjaciół Fundacji oraz społeczników. W ramach programu „Złoty Sąsiad” franczyzobiorcy McDonald’s wspierają lokalne społeczności, co przynosi wymierne korzyści dla szpitali i oddziałów pediatrycznych.

Marcin Węc z Fundacji Ronalda McDonald mówi: „W ubiegłym roku połączyli siły i razem podarowali ponad 250 łóżek dla rodziców szpitalom i oddziałom pediatrycznym w 34 miastach w całej Polsce. W tym roku łączą siły ponownie i podarują ponad 315 łóżek dla rodziców ponad 50 szpitalom. W ramach akcji trzynaście łóżek do Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu sfinansowali Natalia Pałka-Urban, Dariusz Wojtasiak i Rafał Grzesiuk, franczyzobiorcy McDonald’s Polska, wspierający Fundację Ronalda McDonalda.”

Poszukujesz mebli, aby urządzić swoje biuro? Meble biurowe Poznań – ergonomia i design w jednym! 

Przekazane łóżka i wsparcie, które zmienia rzeczywistość

Barbara Wisłocka, Naczelna Pielęgniarka Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera, wyraża wdzięczność: „Fundacja Ronalda McDonalda znowu okazała nam wielkie serce. Dzięki hojności licencjobiorców McDonald’s możemy zapewnić rodzicom i opiekunom małych pacjentów komfortowe warunki podczas pobytu w szpitalu. Przekazane łóżka są nie tylko praktyczne i wygodne, ale przede wszystkim pozwalają na stałą bliskość z dzieckiem. Co jest dla nich ogromnym wsparciem w tym trudnym czasie. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za tę darowiznę.”

Agnieszka Pachciarz, p.o. Dyrektora Szpitala Klinicznego, dodaje: „Cieszymy się z kolejnego daru od Fundacji. Otrzymane dziś 13 łóżek dla rodziców to łącznie 30, jakie szpital otrzymał od Fundacji Ronalda McDonalda.”

Dzięki zaangażowaniu i wsparciu Fundacji Ronalda McDonalda oraz franczyzobiorców McDonald’s, poznański szpital może lepiej sprostać potrzebom rodziców i dzieci, zapewniając im bardziej komfortowe warunki w trudnym okresie hospitalizacji.

Zastanawiasz się, jak mógłbyś zaoszczędzić, a przy tym dbać o ochronę środowiska?  Skontaktuj się z Energonautami. Ci specjaliści od świata energii, mają w swojej ofercie doradztwo w zakresie wyboru energooszczędnych usług, takich jak, np. pompa ciepła poznań czy fotowoltaika Poznań