Dziś rozpoczęła się rekrutacja do szkół średnich dla uczniów, którzy od września rozpoczną naukę w nowych placówkach. Absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej staną teraz przed ważnym wyborem: liceum ogólnokształcące, technikum czy szkoła branżowa.

Przeczytaj również: Polska w obliczu narastającej suszy. Niski stan wody w Warcie alarmuje naukowców

Zastanawiasz się, jak mógłbyś zaoszczędzić, a przy tym dbać o ochronę środowiska?  Skontaktuj się z Energonautami. Ci specjaliści od świata energii, mają w swojej ofercie doradztwo w zakresie wyboru energooszczędnych usług, takich jak, np. pompa ciepła poznań czy fotowoltaika Poznań

Rekrutacja do szkół średnich w Poznaniu

W Poznaniu oraz powiecie poznańskim nabór odbywa się za pomocą systemu elektronicznego „Nabór”, co ułatwia proces aplikacji. Co więcej, uczniowie mogą wybrać maksymalnie trzy placówki z Poznania oraz trzy z powiatu, a ostateczne decyzje muszą podjąć do 18 lipca.

Kryteria rekrutacji obejmują wyniki egzaminu ósmoklasisty, oceny ze świadectwa oraz szczególne osiągnięcia. Jednakże, laureaci olimpiad i konkursów mogą zostać przyjęci bez dodatkowych testów, co stanowi istotne ułatwienie dla wyróżniających się uczniów.

Poszukujesz mebli, aby urządzić swoje biuro? Meble biurowe Poznań – ergonomia i design w jednym! 

Rekrutacja do szkół średnich – bogata oferta edukacyjna

Oferta edukacyjna szkół jest bardzo zróżnicowana. Licea ogólnokształcące oferują szeroki zakres oddziałów, co pozwala uczniom na wybór profilu odpowiadającego ich zainteresowaniom. Technika i szkoły branżowe z kolei umożliwiają zdobycie kwalifikacji zawodowych. W tym roku, oprócz tradycyjnych zawodów, pojawią się także nowe propozycje, takie jak technik elektromobilności.

Rekrutacja odbywa się we współpracy z Powiatem Poznańskim, co dodatkowo poszerza możliwości wyboru dla uczniów. Miasto Poznań zaplanowało uruchomienie 216 oddziałów, a szkoły powiatowe oferują kolejnych 1117 miejsc.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych to kluczowy etap w życiu młodych ludzi, który kształtuje ich przyszłość zawodową i osobistą. To czas, w którym dokonują ważnych wyborów mających wpływ na całe ich życie.

Poszukujesz pracy budowlanej na terenie naszego kraju? Mig construction pomogą Ci ją znaleźć. Aktualnie trwa rekrutacja pracowników! Sprawdź: Rekrutacja pracowników zza granicy. Skontaktuj się, aby poznać ofertę!

Podsumowanie

Proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w Poznaniu i powiecie poznańskim rozpoczął się z dużym zainteresowaniem uczniów i rodziców. Ograniczona liczba miejsc sprawia, że ważne jest dokonanie przemyślanych wyborów oraz terminowe składanie aplikacji. Nowe kierunki kształcenia, jak technik elektromobilności, pokazują, że oferta edukacyjna nieustannie się rozwija, dostosowując się do potrzeb rynku pracy i zainteresowań młodych ludzi.

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika