Trzy projekty społeczne z Wielkopolski zdobyły Złotego Wilka, najwyższe nagrody w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Poznańskie Eco Mode 2 i Ctrl+Code oraz Wirtualne Społeczeństwo z Kępna to zespoły, które w praktyce rozwijały kompetencje przyszłości.

Przeczytaj również: Gwarna wypięknieje, ale czy cała?

Zastanawiasz się, jak mógłbyś zaoszczędzić, a przy tym dbać o ochronę środowiska?  Skontaktuj się z Energonautami. Ci specjaliści od świata energii, mają w swojej ofercie doradztwo w zakresie wyboru energooszczędnych usług, takich jak, np. pompa ciepła poznań czy fotowoltaika Poznań

Zwolnieni z teorii, otwarci na zmianę

W ostatniej edycji Olimpiady Zwolnieni z Teorii, której finał odbył się pod hasłem „Otwarci na zmianę”, Wielkopolska odnotowała imponujący sukces. Trzy projekty społeczne z tego regionu zostały uhonorowane Złotym Wilkiem, najwyższym wyróżnieniem w konkursie. Eco Mode 2 i Ctrl+Code z Poznania oraz Wirtualne Społeczeństwo z Kępna wykazały się nie tylko kreatywnością, ale także praktycznym podejściem do rozwiązywania problemów społecznych.

Poszukujesz mebli, aby urządzić swoje biuro? Meble biurowe Poznań – ergonomia i design w jednym! 

Ranking Zwolnieni z teorii

Ranking Szkół Zwolnieni z Teorii 2024 docenił 458 szkół ponadpodstawowych z całej Polski, które wspierają uczniów w zdobywaniu kompetencji przyszłości i angażują się w działania społeczne. Spośród nich 36 szkół z województwa wielkopolskiego znalazło się w gronie wyróżnionych. Te placówki, takie jak II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta w Ostrowie Wielkopolskim czy Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach, nie tylko uczą teorii, ale także stawiają na praktyczne umiejętności i działania społeczne.

Fundacja Zwolnieni z Teorii, organizator Olimpiady, promuje nowatorskie podejście do edukacji, które kładzie nacisk na praktyczne doświadczenia i rozwój kompetencji społecznych u młodzieży. W tegorocznej edycji ponad 27 tys. uczniów z całej Polski zaangażowało się w realizację projektów społecznych, co stanowi rekordową liczbę. To dowód na rosnące zainteresowanie młodych ludzi aktywnym uczestnictwem w życiu społecznym oraz chęć zdobywania praktycznych umiejętności.

Prowadzisz firmę budowlaną i poszukujesz dla niej pracowników? Mig construction zrobią to za Ciebie! Rekrutacja pracowników zza granicy to ich specjalność. Załatwią za Ciebie wszelkie formalności, a ty dostaniesz zgrany zespół wykwalifikowanych specjalistów danej dziedziny. Skontaktuj się, aby poznać ofertę.

Podsumowanie

Badania przeprowadzone przez Pracuj.pl wskazują, że coraz więcej osób uważa, iż formalne wykształcenie traci na znaczeniu na rzecz praktycznych umiejętności. Dlatego projekty społeczne, takie jak te wyróżnione na Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii, stają się nie tylko sposobem na rozwój młodzieży, ale także cennym doświadczeniem, które doceniają pracodawcy.

Nagrodzone projekty, takie jak Ctrl+Code, który wspierał uczniów w nauce programowania, są doskonałym przykładem praktycznych inicjatyw, które angażują młodych ludzi w rozwiązywanie rzeczywistych problemów społecznych. Dzięki zaangażowaniu uczniów oraz wsparciu nauczycieli, projekt Ctrl+Code zyskał uznanie i został nagrodzony Złotym Wilkiem.

Olimpiada Zwolnieni z Teorii oraz jej ranking szkół to inicjatywy, które pokazują, że edukacja może być otwarta na zmianę i stawiać na praktyczne umiejętności oraz działania społeczne. Dzięki nim młodzież ma szansę rozwijać się nie tylko intelektualnie, ale także społecznie. Co stanowi klucz do sukcesu w dzisiejszym świecie.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.