Od 14 do 16 czerwca hale Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP) w Poznaniu zamienią się w epicentrum fantastycznych wydarzeń. Pyrkon 2024, największy Festiwal Fantastyki w Europie, co roku przyciąga tysiące fanów z całej Polski. Tegoroczna edycja obfituje w niemal 2000 punktów programu, oferując niezliczone atrakcje dla miłośników fantastyki.

Przeczytaj również: Odkrycia naukowców z UP w Poznaniu. Ropucha zielona na Cytadeli

Spotkania z twórcami podczas Pyrkon 2024

Fani literatury fantastycznej będą mieli okazję spotkać się z wieloma znanymi pisarzami. Wśród zaproszonych gości znaleźli się:

  • Brent Weeks, autor popularnej serii „Nocny anioł”.
  • Peter V. Brett, twórca „Cyklu Demonicznego”.
  • Tasha Suri, autorka „Księgi Ambhy”.
  • Ian Watson, znany ze swojej pracy w uniwersum Warhammera 40,000.
  • Roderick Gordon, współautor serii „Tunele”.

Miłośnicy komiksów z pewnością ucieszą się z obecności Davida Lloyda, ilustratora legendarnego „V for Vendetta”.

Poznaj ofertę sklepu Jestu! Sprawdź: stacje ładowania samochodów elektrycznych, klimatyzator sklep

Strefa naukowa i fani seriali

Strefa naukowa gościć będzie Andrzeja Dragana, polskiego fizyka teoretyka i popularyzatora nauki. Fani seriali również znajdą coś dla siebie. Pyrkon odwiedzą aktorzy znani z produkcji takich jak „Babilon 5” (Claudia Christian i Bruce Boxleitner) oraz „Wikingowie” (Clive Standen i Lucy Martin).

Zastanawiasz się, jak mógłbyś zaoszczędzić, a przy tym dbać o ochronę środowiska?  Skontaktuj się z Energonautami. Ci specjaliści od świata energii, mają w swojej ofercie doradztwo w zakresie wyboru energooszczędnych usług, takich jak, np. pompa ciepła poznań czy fotowoltaika Poznań

Co jeszcze na festiwalu Pyrkon 2024?

Na Scenie Plenerowej wystąpi heavymetalowy zespół Nocny Kochanek oraz japońska kapela rockowa Burnout Syndromes, znana z muzyki do anime „Haikyuu”, „Dr. Stone” i „Gintama”. Jednakże, jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń na Pyrkonie jest konkurs cosplay – Maskarada. Jest to etap kwalifikacyjny do European Cosplay Gathering, czyli Mistrzostw Europy w cosplayu.

Festiwal oferuje szeroką gamę warsztatów i wykładów. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach z robotyki, podstaw programowania, tańca K-pop, magicznych sztuczek oraz makijażu gotyckiego i cosplayu. Co więcej, dla miłośników gier przygotowano turnieje planszowe i komputerowe.

Ponadto, w halach wystawienniczych uczestnicy będą mogli zakupić nowości wydawnicze, komiksy, odzież i gadżety. Wioski tematyczne oraz stoiska różnych fandomów zapewnią kolejne atrakcje i możliwość zanurzenia się w ulubione światy fantastyki.

Komponujesz domową biblioteczkę? Sprawdź ofertę – regał na książki

Bilety i informacje praktyczne

Bilety są dostępne w różnych cenach:

  • Karnet 3-dniowy: 318 zł
  • Piątek: 116 zł
  • Sobota: 233 zł
  • Niedziela: 105,50 zł

Pełen program festiwalu oraz lista wszystkich zaproszonych gości dostępne są na oficjalnej stronie Pyrkonu.

Nie przegap okazji, aby dołączyć do tego niezwykłego wydarzenia i zanurzyć się w fantastycznym świecie Pyrkonu 2024!

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.