Warta Poznań, „Duma Wildy”, po spadku z Ekstraklasy zmaga się z poważnymi problemami finansowymi i organizacyjnymi. Sytuacja klubu jest krytyczna, a władze apelują do piłkarzy i sztabu szkoleniowego o rezygnację z jednej pensji oraz rozłożenie pozostałych zaległości na raty. Na czym dokładnie polegają kolejne problemy Warty Poznań?

Przeczytaj również: Najdroższa drużyna Euro 2024. Polska daleko w tyle

Zadbaj o temperaturę powietrza w domu bądź biurze! Sprawdź: klimatyzator sklep

Problemy finansowe Warty Poznań

O trudnej sytuacji Warty Poznań informuje Dawid Dobrasz z portalu meczyki.pl. Po spadku z Ekstraklasy klub boryka się z zadłużeniem wobec piłkarzy oraz sztabu szkoleniowego. Władze klubu, aby złagodzić kryzys, zwróciły się do zawodników z prośbą o zrzeczenie się pensji za czerwiec oraz rozłożenie reszty zaległości na raty. Propozycję tę przedstawiono piłkarzom za pośrednictwem prawnika reprezentującego klub.

Zastanawiasz się, jak mógłbyś zaoszczędzić, a przy tym dbać o ochronę środowiska?  Skontaktuj się z Energonautami. Ci specjaliści od świata energii, mają w swojej ofercie doradztwo w zakresie wyboru energooszczędnych usług, takich jak, np. pompa ciepła poznań czy fotowoltaika Poznań

Niepewna przyszłość infrastrukturalna Warty Poznań

Niepewna jest także przyszłość klubu pod względem infrastrukturalnym. Komisja Licencyjna ligi wskazała, że Warta może mieć trudności z grą w Poznaniu w nadchodzącym sezonie. Wśród rozważanych lokalizacji były Grodzisk Wielkopolski oraz Enea Stadion przy Bułgarskiej w Poznaniu. Choć władze klubu początkowo wykluczyły możliwość gry w Grodzisku, ostatnie doniesienia sugerują, że ta opcja znów jest brana pod uwagę. Ostateczna decyzja ma zapaść do 18 czerwca.

Zadbaj o swoją wygodę i przestrzeń do pracy! Biurko gabinetowe – ergonomiczne rozwiązanie do Twojego biura.

Zaległości finansowe

Warta Poznań zalega z wypłatami za maj i czerwiec. W piśmie skierowanym do piłkarzy znalazł się zapis o konieczności zrzeczenia się pensji za czerwiec oraz rozłożenia pozostałych zaległości na 11 rat. Klub ostrzega, że w razie niezgodzenia się na tę propozycję, piłkarze będą zobowiązani do uczestnictwa we wszystkich treningach do końca czerwca. Ponadto, w razie upadłości spółki, szanse na wyegzekwowanie całości wynagrodzeń są minimalne.

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika

Poszukiwania nowego trenera

Po odejściu Dawida Szulczka, Warta Poznań poszukuje nowego trenera. Według doniesień, klub prowadzi rozmowy z Piotrem Jackiem, obecnym trenerem rezerw Legii Warszawa. 47-letni Jacek, urodzony w Poznaniu, ma w swoim dorobku grę w Lechu Poznań oraz Amice Wronki.

Sytuacja w Warcie Poznań jest niezwykle trudna, a przyszłość klubu wisi na włosku. Czy uda się wyjść z kryzysu? Czas pokaże, jak piłkarze, sztab szkoleniowy oraz zarząd poradzą sobie z obecnymi wyzwaniami.