Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator 2024 to gratka dla każdego pasjonata animacji. Tegoroczna edycja, odbywająca się w Poznaniu od 25 do 30 czerwca, obfituje w atrakcje dla widzów w każdym wieku. Festiwal ten, jeden z nielicznych oscarowych festiwali filmowych w Polsce, przyciąga miłośników animacji z całego świata. W programie znajdą się nie tylko seanse filmowe, ale także spotkania z twórcami, quizy, a nawet karaoke.

Przeczytaj również: Kolejne problemy Warty Poznań. Proszą piłkarzy o rezygnację z pensji

Potrzebujesz zadbać o swoje ciało i ducha? To możliwe dzięki usługom masaż Poznań i fizjoterapia Poznań. Zapoznaj się z szeroką ofertą gabinetu fizjoterapii Szymona Budnika

  Animator 2024 – najważniejsze punkty programu

  Seanse filmowe i konkursy. W sercu Animatora znajduje się cztery konkursy, w ramach których zaprezentowane zostaną zarówno długie, jak i krótkie metraże, a także wybrane odcinki seriali. W tym roku do Poznania sprowadzono 66 międzynarodowych tytułów z różnych krajów, w tym m.in. z USA, Meksyku, Chin i Tunezji. Ponadto, filmy te będą walczyć o Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Krótkometrażowym, który zapewnia skróconą drogę do nominacji Oscarowej.

  Jury W skład tegorocznego jury wchodzą:

  • Maria Trenor, której produkcje były prezentowane na międzynarodowych festiwalach w Berlinie, Wenecji i Sundance.
  • Magdalena Osińska, związana z anime „Gwiezdne Wojny: Wizje”.
  • Mark Taynton z Adult Swim, lider w dziedzinie animacji dla dorosłych, znany z pracy przy „Ricku i Mortym”.

  Spędzasz dużo czasu przed komputerem? Zadbaj o swój komfort i wygodę! Sprawdź: Biurko komputerowe

  Animator 2024 – polskie premiery

  Animator to również doskonała okazja do zobaczenia polskich premier pełnometrażowych filmów animowanych. W tym roku szczególną uwagę przyciągają:

  • „The Primevals” – najlepsza przygoda retro-fantasy z ręcznie renderowanymi efektami specjalnymi i orkiestrową ścieżką dźwiękową Richarda Banda.
  • „Blue Giant” – poruszająca opowieść o młodym muzyku jazzowym Dai Miyamoto, który wyrusza do Tokio, aby spełnić swoje marzenia o karierze muzycznej.

  Spotkania i wydarzenia specjalne

  Gość Specjalny: Masaaki Yuasa Jednym z najważniejszych wydarzeń festiwalu będą spotkania z Masaakim Yuasą, jednym z najwybitniejszych twórców współczesnego anime. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć jego kultowe produkcje, takie jak „Mind Game” i „INU-OH”, a także wziąć udział w sesjach Q&A z reżyserem, które odbędą się 26, 27 i 28 czerwca.

  Tegoroczna nowość to letnie pokazy na tarasie Kina Muza. W formacie Silent Cinema, dzięki specjalnie zintegrowanym słuchawkom bezprzewodowym, filmy będą wyświetlane w pełnej jakości dźwięku. Dodatkowo, w programie m.in. „Genius Party” i produkcje od Adult Swim.

  Wieczorami festiwal zaprasza na różnorodne wydarzenia towarzyszące, w tym Animated Late Night Show, prowadzony przez Hammerzeit Podcast z międzynarodowymi gośćmi. Natomiast 25 czerwca w Klubie festiwalowym Rewiry odbędzie się specjalny Pub Quiz z okazji 42. rocznicy premiery „Blade Runnera”, a wieczór zakończy impreza z DJ Picikiem. Kolejne dni również będą obfitować w atrakcje, w tym karaoke.

  Dokonaj termomodernizacji budynku lub kup nowe źródło ciepła do swojego domu, dzięki dofinansowaniu w ramach programu Czyste powietrze 2024. Sprawdź – panele fotowoltaiczne poznań, pompa ciepła poznań

  Animator 2024. Informacje praktyczne

  Pełny program Festiwalu dostępny jest na oficjalnej stronie: animator-festival.com/program. Bilety można nabyć na stronie bilety24.pl oraz stacjonarnie w Kinie Muza w Poznaniu i w kasie festiwalowej w Multikinie Stary Browar.

  MFFA Animator odbędzie się w Poznaniu w dniach 25-30 czerwca 2024 roku. To wydarzenie, którego nie można przegapić!

  Zadbaj o temperaturę powietrza w domu bądź biurze! Sprawdź: klimatyzator sklep