Wreszcie dobre wieści dla pasażerów poznańskiego MPK. Po ponad roku od oddania do użytku wyremontowanej trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju (PST) na os. Jana III Sobieskiego, najnowsze tramwaje Moderusy Gamma wracają na trasę.

Przeczytaj również: Animator 2024. Najważniejsze wydarzenie dla fanów animacji

Poznaj ofertę sklepu Jestu! Sprawdź: stacje ładowania samochodów elektrycznych, klimatyzator sklep

Moderusy Gamma – problemy z wężykowaniem

Podróże Moderusami Gamma miały być szybsze i bardziej komfortowe. Niestety, zaraz po otwarciu trasy pojawiły się problemy. Pasażerowie wysiadali z tramwajów roztrzęsieni – dosłownie i w przenośni. Tramwaje zaczynały „wężykować” przy wyższych prędkościach, co było szczególnie odczuwalne na nowym torowisku. MPK Poznań tłumaczyło wtedy, że wężykowanie w tramwajach jest zjawiskiem normalnym, pomagającym w utrzymaniu stabilności zestawów kołowych na torze. Problem polegał jednak na tym, że te oscylacje były niekontrolowane, co negatywnie wpływało na płynność jazdy i komfort podróżowania.

Zastanawiasz się, jak mógłbyś zaoszczędzić, a przy tym dbać o ochronę środowiska?  Skontaktuj się z Energonautami. Ci specjaliści od świata energii, mają w swojej ofercie doradztwo w zakresie wyboru energooszczędnych usług, takich jak, np. pompa ciepła poznań czy fotowoltaika Poznań

Rozwiązanie problemów

Poznaniacy zaczęli się zastanawiać, czy nowe torowisko zostało źle wykonane. Inżynierowie z Moderusa wraz z poznańskim MPK intensywnie pracowali nad znalezieniem rozwiązania. Po miesiącach testów wydaje się, że problem został wreszcie rozwiązany.

„Od miesiąca testujemy nowe obręcze kół w Moderusie Gamma i widać światełko w tunelu. Jeszcze się wstrzymujemy z ogłoszeniem pełnego sukcesu, ale sytuacja wreszcie wygląda optymistycznie” – mówi Agnieszka Smogulecka, rzecznik prasowa poznańskiego MPK.

Zadbaj o swoją wygodę i przestrzeń do pracy! Biurko gabinetowe – ergonomiczne rozwiązanie do Twojego biura.

Moderusy Gamma – powrót na trasę

Zadowolenia nie kryją pasażerowie. „Jechałem niedawno Moderusem Gamma z prędkością zbliżoną do 70 km/h i nic się nie trzęsło” – mówi w rozmowie z wPoznaniu.pl jeden z pasażerów. Nowe obręcze kół zostały już zainstalowane w kilku składach. Poznańskie MPK pracuje nad wprowadzeniem tego rozwiązania w kolejnych tramwajach.

Powrót Moderusów Gamma na trasę PST to znaczący krok w stronę poprawy jakości transportu publicznego w Poznaniu. Pasażerowie mogą teraz cieszyć się szybszymi i bardziej komfortowymi podróżami, bez obaw o wężykowanie tramwajów.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.

Co dalej?

Mieszkańcy Poznania czekają teraz na dalsze informacje od MPK na temat pełnego wdrożenia nowych obręczy kół we wszystkich składach Moderusów Gamma. Sukces tych testów to dowód na to, że intensywna praca inżynierów i współpraca z producentem przyniosły oczekiwane rezultaty. Pozostaje mieć nadzieję, że podobne problemy nie pojawią się w przyszłości, a podróże po trasie PST będą zawsze przebiegały płynnie i komfortowo.

Dla pasażerów poznańskiego MPK to z pewnością długo wyczekiwana wiadomość. Powrót Moderusów Gamma na trasę PST to krok naprzód w modernizacji i poprawie jakości transportu publicznego w Poznaniu.