Już w najbliższą sobotę Park Cytadela w Poznaniu stanie się areną wyjątkowego wydarzenia – pikniku „Poznań w formie”. To okazja, aby zadbać o zdrowie, skorzystać z licznych konsultacji i badań. Ponadto, wziąć udział w warsztatach i atrakcjach kulturalnych oraz sportowych. Organizatorzy przygotowali bogaty program, który zadowoli zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Przeczytaj również: Nowy Lek już niedługo zacznie działać w Poznaniu

Zmagasz się z kontuzją bądź inną dolegliwością cielesną? Polecamy kontakt z wykwalifikowanym fizjoterapeutą, Szymonem Budnikiem. Specjalista udzieli Ci pomocy w ramach usług masaż Poznań i fizjoterapia Poznań.

Poznań w formie – zdrowie na pierwszym miejscu

Piknik „Poznań w formie” to doskonała okazja do bezpłatnych konsultacji i badań zdrowotnych. Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ oferuje konsultacje dotyczące profilaktyki zdrowia oraz pomiary składu ciała. Fundacja Akceptacja przeprowadzi badania dermatoskopowe w ramach profilaktyki nowotworów jamy brzusznej. Firma Family Optic zaprasza na badania wzroku dla dzieci i dorosłych. Natomiast, Polski Związek Logopedów Oddział Wielkopolski na konsultacje logopedyczne.

Nie zabraknie również działań edukacyjnych z zakresu profilaktyki zdrowotnej, które przeprowadzi Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu. Ponadto, specjaliści z Poznańskiego Ośrodka Specjalistycznych Usług Medycznych opowiedzą o zasadach żywienia oraz zmierzą poziom cukru i ciśnienia. Dla przyszłych rodziców Szpital Miejski im. Franciszka Raszei przygotował warsztaty na temat początkowego okresu rodzicielstwa.

Spędzasz dużo czasu przed komputerem? Zadbaj o swój komfort i wygodę! Sprawdź: Biurko komputerowe

Edukacja i bezpieczeństwo

Strefa ekologii, bezpieczeństwa i informacji miejskiej to miejsce, gdzie mieszkańcy mogą dowiedzieć się więcej o ważnych aspektach codziennego życia. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przygotowali edukacyjne quizy dotyczące bezpieczeństwa. Ponadto, Straż Miejska Miasta Poznania będzie informowała o prawidłowym korzystaniu z przejść dla pieszych, chodników i ścieżek rowerowych. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu opowie o bezpieczeństwie w lesie, zwracając uwagę na zagrożenia związane z kleszczami i zbieraniem grzybów.

Warsztaty z malowania na szklanych słoikach, organizowane przez Hutę Szkła O-I Poland, oraz zajęcia z zakresu segregacji odpadów przygotowane przez Zakład Zagospodarowania Odpadami i Wydział Gospodarki Komunalnej to kolejne atrakcje, które mają na celu edukację ekologiczną.

Dokonaj termomodernizacji budynku lub kup nowe źródło ciepła do swojego domu, dzięki dofinansowaniu w ramach programu Czyste powietrze 2024. Sprawdź – panele fotowoltaiczne poznań, pompa ciepła poznań

Podsumowanie

Piknik „Poznań w formie” to wyjątkowe wydarzenie, które łączy zdrowie, edukację, kulturę i sport. Organizatorzy zapewniają liczne atrakcje i możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji i badań. To doskonała okazja, aby zadbać o siebie i swoich bliskich, a także spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu. Zapraszamy do Parku Cytadela w najbliższą sobotę!

Zadbaj o temperaturę powietrza w domu bądź biurze! Sprawdź: klimatyzator sklep