Poznańskie Salony Poezji, organizowane przez Teatr Muzyczny w Poznaniu, niezmiennie przyciągają miłośników literatury. Czerwcowe spotkania zamkną bieżący sezon i obiecują wyjątkowe doznania artystyczne. 8 czerwca wystąpi Daniela Popławska, aktorka Teatru Nowego w Poznaniu, natomiast 15 czerwca Danuta Stenka, gwiazda Teatru Narodowego w Warszawie.

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.

Przeczytaj również: Pożegnania i nowe wyzwania. Lech Poznań przygotowuje się na koniec sezonu

Czerwcowe spotkania z poezją

8 czerwca o godzinie 11:45, Daniela Popławska zaprezentuje fragmenty książki „Maria Skłodowska-Curie. Zakochana w nauce” oraz mało znane listy noblistki, które pisała jeszcze w młodości. Towarzyszyć jej będzie pianista Jakub Kraszewski. Tydzień później, 15 czerwca, Danuta Stenka zinterpretuje poezję Czesława Miłosza, a muzyczną oprawę zapewni Kinga Tarnowska, altowiolistka orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu. Tego samego dnia Stenka wystąpi również w Bibliotece w Zamku w Kórniku o godzinie 18:00.

Prowadzisz firmę budowlaną i poszukujesz dla niej pracowników? Mig construction zrobią to za Ciebie! Rekrutacja pracowników zza granicy to ich specjalność. Załatwią za Ciebie wszelkie formalności, a ty dostaniesz zgrany zespół wykwalifikowanych specjalistów danej dziedziny. Skontaktuj się, aby poznać ofertę.

Poznańskie salony poezji – historia i znaczenie

Inicjatywa poznańskich Salonów Poezji zrodziła się w 2013 roku, za sprawą Anny Dymnej. Od tamtej pory, comiesięczne spotkania z poezją stały się stałym punktem kalendarza kulturalnego miasta. Salony są okazją do odkrywania twórczości zarówno znanych, jak i mniej popularnych poetów, a aktorzy swoimi interpretacjami nadają wierszom nowe życie.

Pierwsze spotkanie odbyło się w kwietniu 2013 roku, a wśród zaproszonych gości była sama Anna Dymna, która wystąpiła wspólnie z Aleksandrem Machalicą, prezentując poezję ks. Jana Twardowskiego. Od tego czasu, Salony Poezji cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, co potwierdzają pełne sale podczas każdego wydarzenia.

Poszukujesz mebli, aby urządzić swoje biuro? Meble biurowe Poznań – ergonomia i design w jednym! 

Poznańskie salony poezji – zbliża się jubileusz

Teatr Muzyczny w Poznaniu przygotowuje się do setnego Salonu Poezji, który odbędzie się w listopadzie w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Z tej okazji powstanie album ze zdjęciami oraz wybranymi wierszami i tekstami. Mateusz Frąckowiak z Teatru Muzycznego w Poznaniu zapowiada wyjątkowych gości oraz premierę albumu w październiku.

Na przestrzeni lat, poznańskie Salony Poezji gościły wielu znanych artystów, takich jak Anna Seniuk, Agnieszka Więdłocha czy Piotr Polk. Organizatorzy dbają także o lokalnych twórców, zapraszając do udziału aktorów z Teatru Polskiego i Teatru Nowego w Poznaniu, takich jak Monika Roszko i Aleksandra Samelczak.

Współorganizator Salonów Poezji, profesor Wiesław Ratajczak z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, często opracowuje scenariusze spotkań, zapewniając wysoki poziom merytoryczny wydarzeń.

Zastanawiasz się, jak mógłbyś zaoszczędzić, a przy tym dbać o ochronę środowiska?  Skontaktuj się z Energonautami. Ci specjaliści od świata energii, mają w swojej ofercie doradztwo w zakresie wyboru energooszczędnych usług, takich jak, np. pompa ciepła poznań czy fotowoltaika Poznań

Edukacja i emocje

Poznańskie Salony Poezji pełnią nie tylko funkcję artystyczną, ale również edukacyjną. Dzięki prezentacjom aktorów, poezja zyskuje nowy wymiar, co podkreśla wielu widzów. Spotkania te są także okazją do wzruszeń i refleksji, a historie takie jak ta, kiedy jedna z widzek podziękowała Annie Seniuk za nowe spojrzenie na poezję Wisławy Szymborskiej, potwierdzają, że poezja ma wciąż wiele do zaoferowania.

Poznańskie Salony Poezji pokazują, że poezja jest wciąż żywa i ma swoje stałe miejsce w sercach mieszkańców miasta. Dzięki takim inicjatywom, każdy może odkryć magię literatury na nowo.