Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu rozpoczął rekrutację na rok akademicki 2024/2025, wprowadzając dwa nowe kierunki studiów – projektowanie żywności i agroturystykę. Nowa oferta akademicka ma na celu odpowiedzieć na dynamicznie zmieniające się potrzeby rynku pracy oraz zainteresowania przyszłych studentów.

Przeczytaj również: Grupa Żabka na 2. miejscu w prestiżowym rankingu Newsweeka

Twoje ciało potrzebuje odprężenia? Skorzystaj z zabiegów w ramach usług masaż Poznań i pozbądź się wszelkich dolegliwości! W przypadku różnego rodzaju kontuzji, przeciążeń lub nadwyrężeń, zachęcamy do skorzystania z zabiegów w ramach usług fizjoterapia Poznań.

Nowe kierunki studiów – projektowanie żywności i agroturystyka

Projektowanie żywności to nowy, interdyscyplinarny kierunek, który łączy nauki o żywności, zdrowym żywieniu i technologiach produkcji żywności. Studenci tego kierunku będą zdobywać wiedzę z zakresu tworzenia innowacyjnych produktów spożywczych, dbania o jakość i bezpieczeństwo żywności oraz promowania zdrowych nawyków żywieniowych.

Agroturystyka, drugi nowy kierunek, ma na celu przygotowanie specjalistów do pracy w branży turystycznej z naciskiem na obszary wiejskie. Program studiów obejmuje zarządzanie gospodarstwami agroturystycznymi, rozwój turystyki wiejskiej oraz promocję lokalnych produktów i tradycji.

Komponujesz domową biblioteczkę? Sprawdź ofertę – regał na książki

Bogata oferta tradycyjnych kierunków

Oprócz nowych kierunków, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu kontynuuje rekrutację na swoje dotychczasowe programy. Łącznie kandydaci mogą wybierać spośród 25 kierunków, takich jak ekoenergetyka, inżynieria ochrony klimatu, projektowanie mebli, ogrodnictwo i wiele innych. Wszystkie te programy zostały zaprojektowane z myślą o przekazywaniu studentom kompetencji niezbędnych w zawodach przyszłości.

Uniwersytet Przyrodniczy kładzie duży nacisk na nowoczesne podejście do edukacji. W programach studiów uwzględniono wykorzystanie sztucznej inteligencji oraz innych nowoczesnych technologii, co ma na celu lepsze przygotowanie studentów do wyzwań współczesnego rynku pracy. Uczelnia stawia na praktyczne umiejętności i interdyscyplinarność, co daje absolwentom przewagę konkurencyjną.

Zastanawiasz się, jak mógłbyś zaoszczędzić, a przy tym dbać o ochronę środowiska?  Skontaktuj się z Energonautami. Ci specjaliści od świata energii, mają w swojej ofercie doradztwo w zakresie wyboru energooszczędnych usług, takich jak, np. pompa ciepła poznań czy fotowoltaika Poznań

Specjalna strona dla kandydatów

Dla ułatwienia procesu rekrutacji, uczelnia przygotowała specjalną stronę internetową, gdzie kandydaci mogą znaleźć wszystkie niezbędne informacje dotyczące terminów, opłat i wymaganych dokumentów. Elektroniczna rekrutacja potrwa do 15 lipca, a lista przyjętych kandydatów zostanie ogłoszona 19 lipca.

– „Studia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu są dla tych, którzy chcą uczestniczyć w rewolucji zmieniającej nasze miasta i wsie, sposób korzystania z energii czy podejście do ochrony środowiska, a także dla tych wszystkich, którym zależy na zdrowej żywności i zdrowym żywieniu oraz dobrostanie zwierząt” – mówi Iwona Cieślik, rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu zaprasza wszystkich zainteresowanych do aplikowania i stania się częścią dynamicznie rozwijającej się społeczności akademickiej, która ma realny wpływ na przyszłość naszego środowiska i społeczeństwa.